Affiliate marketing Affiliate nástroje Doporučené nástroje

Zdroje pro affil web

11.2.2015 2 min čtení

Zdroje pro affil web

Reading Time: 2 minutes

Protože aktuálně stavím nový affiliate web, napadlo mě, že neustále používám stejné zdroje, ze kterých beru stavební kameny webu, a že bych se o ně mohl podělit. Na některé jste se mě individuálně ptali, takže něco už jsem pouštěl v komentářích a podobně. Teď můžu jen posílat odkaz a občas to tu zaktualizovat.

Mockupy, skripty, fonty, HTML šablony

Všechny tyhle prvky leží na webech 365psd.comfreebiesbug.comfreegoodiesfordesigners.blogspot.cz. Mockup je PSD soubor, ve kterém se dá nahradit předem definovaná oblast vlastním obrázkem při zachování stylizace. Takže například můžete sehnat fotku počítače a nahradit mu dění na obrazovce při zachování dojmu přirozené fotografie. Hodně je používám v náhledových obrázcích u článků. Další najdete na facebook.com/mockupzone/notes, kde jsou některé ve verzích zdarma.

Užitečné jsou nejrůznější kusy kódů, třeba javascript efekty. Těmi můžete obohatit HMTL šablony, které jsou ke stažení hned ve vedlejší sekci. Pokud si nevyberete, doporučím pustit chlup a zaplatit si nějakou z themeforest.net.

Fonty jsem v nadpisu zmínil, protože jsou na těch webech taky, ale pokud jdete vyloženě po fontech, pak samozřejmě dafont.com, čtěte ale licence, některé jsou zdarma, jiné jen pro osobní použití.

Fotky

Nejčastěji používám vyhledávač search.creativecommons.org, kde zakliknu Flickr a použití ke komerčním účelům. Takhle přijdu k fotce zdarma. Často se najde fotograf, jehož fotky jsou skutečně profesionální a k vašemu tématu. Pokud ne, smířím se stím, že za fotku zaplatím a přejdu na photodune.net, kde je rozlišení okolo 550×365 za dolar, což stačí ve většině případů a vyšší jsou k dispozici za podobné ceny.

Pár fotek především na pozadí webu se dá sehnat na magdeleine.co a jsou zdarma. Dá se hledat i podle barvy aj.

CSS, CTA button

Na CTA tlačítka používám tenhle tutoriál, i když já ho původně četl na jiném webu, jen ho teď nemůžu najít. Líbí se mi, že je tam definováno všechno, co může button mít a tudíž si ho můžete vystylovat ke svému obrazu i bez znalosti CSS.

CSS návody na základní věci jsou na w3schools.com/css, na konkrétnější návody dejte do Googlu výrazy jako „css tricks“ a „css tutorials“ a dostanete výsledky jako tento přehled. Ještě vám dám tip na svislou časovou osu, kterou jsem použil v ročním ohlédnutí, a kterou chci používat každoročně. Najdete ji na nilswe.com/lab/css-timeline.

7 komentářů
 1. CéCéčko

  Možná by stálo za zmínku, že u fotek pod lincencí CC by se měl na stránce, kde byla fotka použita, uvést odkaz na autora, tedy jestli se nepletu...

 2. petr

  Super post, diky moc, to jsem potřeboval...

 3. m@talavasek.cz

  Kdybys chtěl za dolar větší obrázek, tak tady https://cz.dollarphotoclub.com/ :) P.S.: Odkaz u Creative Commons je rozbitý (přidala se ti tam ta čárka).

 4. Petr

  Díky, některé zdroje jsem neznal. :)

 5. Karol

  Dík, pomohl si.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.