Affiliate marketing Události z oboru

Vyhodnocení Affiliate Awards 2014

25.11.2014 3 min čtení

Vyhodnocení Affiliate Awards 2014

Reading Time: 3 minutes

Už je to nějakou dobu od mého vyhlášení soutěže affil sítí Affiliate Awards. Nové hlasy už nepřibývají, takže je na čase vyhodnocení. Přemýšlel jsem, jestli mám z vyhodnocení odstranit pár hlasujících, kteří se na první pohled snažili výsledky zmanipulovat, ale nakonec jsem tam nechal úplně všechny hlasy, protože těch pokusů bylo opravdu málo a první tři místa u žádné otázky nijak neovlivnili.

Sešlo se i pár hlasů pro programy, i když jsem chtěl srovnávat sítě. Ty jsem také nechal, protože opět nic neovlivnily.

Celkem se mi sešlo 395 hlasů, z čehož už se dá leccos usuzovat. I to je důvod, proč mě výsledky moc nepřekvapily. Posuďte sami.

Jaká affiliate síť má nejvýhodnější provizní podmínky?

Nejvýhodnější provizní podmínky má podle vás eSpolupráce.cz (24% hlasujících), dále AffiliateClub.cz (22% hlasujících) a VIVNETworks (18%). To bylo hodně těsné. Do první trojky se nevešel AffiNet (10%), ostatní sítě už byly minoritní.

1

Jaká affiliate síť má nejzajímavější kampaně?

Nejzajímavější kampaně má s velkým přehledem VIVNETworks (necelých 35%). Není divu, má jich rozhodně nejvíc. Druhá skončila eSpolupráce (23%) a třetí AffiliateClub.cz (18,6% hlasujících). Ostatní sítě se ani nedotahovaly.

2

Jaká affiliate síť klade propagaci nejméně překážek?

Nejméně překážek propagaci klade AffiliateClub.cz (25% hlasujících), eSpolupráce.cz (22,7%) a VIVNETworks (18%). Stejně jako u nejvýhodnějších podmínek se na ně dotahuje síť AffilNet (13,6%).

3

Jaká affiliate síť nejrychleji vyplácí?

Dost podobně dopadly výsledky rychlosti vyplácení. První je AffiliateClub.cz (25,7% hlasujících), druhá eSpolupráce.cz (22,8%) a na třetím místě shodně VIVNETworks a AffilNet (14%). ESpolupráce překvapila. V současnosti ji nepropaguji, takže se možná dost zlepšila od dob, kdy jsem u nich propagoval pojištění.

4

Jaká affiliate síť nejlépe vzdělává a radí?

V oblasti vzdělávání a rad nemá AffiliateClub.cz konkurenci (58,5% hlasujících)! Druhá příčka patří VIVNETworks (12%) a třetí síti Dognet (9,75%).

6

Jaká affiliate síť má nejpřínosnějšího affiliate managera/managerku?

Nejpřínosnějšího affiliate managera má podle vás AffiliateClub.cz (25%). Druhé místo patří hned třem sítím. VIVNETworks, AffilNet a eSpolupráce (shodně 19,4%).

6

Jaká affiliate síť komunikuje nejrychleji?

Nejrychleji komunikují lidé z AffiliateClub.cz a eSpolupráce (shodně 25,58%). Kromě nich jste pochválili také AffilNet (16%). Špatně neskončil ani VIVNETworks (14%).

7

Jaká affiliate síť nejlépe řeší vaše problémy?

Pokud jde o problémy affiláků, ty nejlépe zvládá AffiliateClub.cz (34%), eSpolupráce (22,85%) a VIVNETworks (17%). Ostatní mají na čem zapracovat.

8

Jaká affiliate síť má podle vás obecně nejlepší přístup k affilákům?

V čem opět AffiliateClub.cz drtí konkurenci, je obecně přístup k affilákům (37%). Dost podobně si vedou VIVNETworks (18,6%) a eSpolupráce (16,2%). Čtvrtý AffilNet se opět dotahuje (14%).

9

Jaká affiliate síť má nejpoužitelnější administraci?

Nejpoužitelnější administrace je dalším tématem, které míchá kartami. Nejlépe si vede eSpolupráce (38,4%). Druhé místo obsadila síť VIVNETworks (19%) a třetí AffilNet (11,5%). AffiliateClub.cz se tentokrát neprobojoval do první trojky.

10

Závěr

Z mého pohledu je už jasné, na čem by která síť měla zamakat a kde se může cítit silná. Jsem rád, že se výsledky nijak dramaticky neliší od mého pohledu na trh. I když nejde o žádný oficiální arbitr, svou váhu Affiliate Awards evidentně bude mít. Je třeba zjevné, že v povědomí affiláků už figuruje poměrně mladá síť AffilNet jako čtvrtá nejsilnější. Když už o ničem jiném, minimálně tahle anketa vypovídá o tom, co si o vaší síti myslí vzorek čtenářů Affilák.cz a to jsou především affiláci, affiliate manageři a provozovatelé affiliate kampaní.

10 komentářů
 1. Radek

  Snad nebudu úplně mimo, ale podle mě výsledky ovlivnilo taky to, jak se o dané affil síti ví a kolik má lidí. Já jsem třeba nikdy nebyl u CG, Potenzy, Volsoru atd. Takže nemůžu posoudit jejich platební morálku, komunikaci, rozhraní a služby. Myslím, že se ale nepletu, když řeknu že většina z nás už se do kontaktu s těmi velkými (Affilclub, espoluprace, Vivnetworks a teď i Affilnet) dostala (možná proto, že mají kampaně pro více oborů a jsou u nich různé skupiny affiláků) a tak je ohodnotit můžeme. Málokdo ale ví, že třeba Nejprovize.cz vyplácí hned na druhý den, což jsem ještě jinde nezažil a přitom má podle grafu jedno z posledních míst právě v hodnocení rychlosti výplat...

  • Maigi

   To je pravda, ale pokud se o síti neví a v důsledku toho se tu skoro neobjevuje, pak vlastně taky ví, na čem zamakat ;)

 2. Martin Tuma

  Radek má pravdu. Není to Awards, jako bývají ve světě, kdy je to trošku objektivnější a potvrzuje to kvalitu, ale spíše je to anketka oblíbenosti a proma na českém rybníčku. Myslím, že 90 % affiláků, co hlasovalo, tak si nevyzkoušelo ani 1/3 těch sítí. Hlasovali pro ty, koho znají a málokdo může srovnat třeba kvalitu vyplácení....

  • Maigi

   Hlasování nepodmiňovalo odpovědět na vše. Každý odpovídal jen na to, co může posoudit. Objektivní nemůže být žádná anketa, vypovídající ale ano. Pokud si 90% affiláků nevyzkoušelo ostatní sítě, tak jsou asi právem dole ne?

 3. Y2K.bug@seznam.cz

  Myslím, že určitý pohled to dává. Cožpak lidi co hlasují v Zlatém slavíku znají všechny ty zpěváky?

 4. V.

  V jakém programu si dělal ty grafy? Numbers? :-)

 5. Děkujeme affilákům za podporu a parádní umístění. Moc si důvěry vážíme. Uděláme maximum, abychom vysoké očekávání i nadále naplnili. Michal CEO AffiliateClub.cz

 6. Fróňa

  No, je pravda, že v tý anketě mohl bejt dotaz, z kolika sítí dostává dotyčný výplatu. Já jsem aktivně zapojenej ve zhruba 2/3 sítí a zrovna v AC nepropaguju ani jednu kampaň...

  • Maigi

   A jak bys s tou informací naložil? Podělil? Ponížil hlas jednotlivce? To by byly výsledky teprve zkreslené! Tahle anketa má stejné mouchy jako každá jiná anketa na světě, ale tyhle řešení to nezlepší. Píšeme snad do volebního lístku, kolik známe politických stran a u kolika jsme četli program? U Slavíka, kolik jsme naposlouchali zpěváků? U Miss, kolik jsme viděli krásných žen, že můžeme soudit? Je to anketa a výsledky z názorů hlasujících, ne soud.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.