12 komentářů u “V ringu: SmartEmailing vs. MailChimp”

 1. Jirka napsal:

  Ahoj,
  pěkné srovnání. Zajímavé je, že ze zahraničních řešení čtu na českém internetu víceméně jen o MailChimpu. Je to kvůli tomu začátku zdarma? Co třeba ten GetResponse nebo Aweber? Ty mají taky nějakou zkušební dobu. V českém prostředí jsem je nezkoušel, máte s nimi někdo zkušenost?

  1. Maigi napsal:

   V tomhle má asi řada lidí přístup M.Hardyna – při vybírání saas appky upřednostňuje tu světově nejoblíbenější, protože k ní bude mít lepší propojitelnost s jinými saas. Např. pokud někdo staví plugin na maily do wordpressu, MailChimp integrace pro něj bude základ a až pak ostatní. Možná.

 2. Tomáš Krause napsal:

  A co doručitelnost? Měřil to někdy někdo? Kolik má SmartEmailing SMTP serverů a nemůže se mu stát, že jeden spamer zlikviduje doručitelnost všem ostatním?

  1. Maigi napsal:

   Jedna paní povídala, že by měl být SE na whitelistu Seznamu. Tzn., že když Seznam shledá, že jste boží, dá vám kus kódu, kterým označkujete své maily a máte všude zelenou.

 3. honza.skaroupka@gmail.com napsal:

  No, zvláštní je, že MC nabízí v základu hned několik šablon označené jako „Coupons“, což si odporuje s tím zákazem affiliate tématiky. Trochu schizofrenní postoj. Jinak nemáte někdo zkušenosti s AWebereme? Celkem o něm přemýšlím, hlavně kvůli té nutnosti implementace do jiných aplikací.

 4. Roman napsal:

  Ke komentářům:
  – Ano, čtete o MailChimpu, protože má k dispozici 2 tisíc kontaktů nebo 12 tis. e-mailů zadarmo. GetResponse apod. jsou většinou na jeden měsíc a pak platíte.
  – Zajímavý článek na toto téma napsal Mkurri (http://mkurri.cz/ktery-autoresponder-pouzivat-aweber-mailchimp-a-getresponse-ve-srovnani/).
  – Seznam whitelisting nemá (http://fbl.seznam.cz/whitelistace).
  – Šablony na kupóny – myslím si, že jejich použití nesouvisí s affiliate, ale spíš s možností odměnit svoje zákazníky loajální zákazníky – například 10% sleva k narozeninám.

  Ještě mě napadlo pár myšlenek ke článku:
  – Pokud máte více projektů, pak je třeba mít pro každý svůj přihlašovací formulář (kontakt list) nebo mít jeden velký kontakt list pro všechny projekty a řešit to přes skupiny. MailChimp řeší unikátnost kontaktu na úrovni kontakt listu. Míchat (přesouvat) lidi z jednoho projektu do druhého je opravdu cesta k rychlé blokaci, protože ty kontakty moc nezajímá, jak se dostali na Váš kontakt list, ale proč dostali e-mail, který vůbec nechtěli (= SPAM a tak ho také označí). To je taky důvod, proč se Vám nafukovali kontakty. Když už byste ty kontakty chtěl použít, pak je lepší varianta poslat jim tzv. rekonfirmační kampaň (pro druhý projekt) – abyste jim dal možnost přijmout nebo odmítnout newslettery z dalšího projektu.

  – MailChimp samozřejmě umí posílat přílohy, ale nepřidává je „pod e-mail“, ale dává možnost stáhnout si ji přes odkaz = máte možnost sledovat, kolik lidí si přílohu opravdu stáhlo, což zrovna nepovažuji za negativní věc. Je fajn, že ve SmartEmailingu odešlete e-mail s přílohou, ale víte kolik lidí si ji stáhne/přečte?

  – Přijde mi, že jste se nedostal k placené verzi MailChimpu, protože jinak byste poznal k čemu jsou Automation (neboli autorespondery), jinak byste lehce našel právě Automation Workflow – Welcome message, které se spustí ve chvíli, kdy se člověk přihlásí do kontakt listu. Pak byste nemusel dokupovat různé skripty a bůh ví co na to, abyste člověku poslal e-mail automaticky ihned po přihlášení.

  1. Maigi napsal:

   ad whitelist: možná se to tak nejmenuje a možná to oficiálně nepřiznají, ale značkování se používá, aby konkrétní partner prošel.

   ad víc projektů – tohle můj problém neřeší. Měl jsem víc listů na stejný projekt o víc landing page. Jakmile na jeden projekt použijete víc než 1 formulář a chcete ho i měřit, tak další list musíte mít. Děkovačky se totiž nastavují na celý list pro všechny formuláře pod ním. Tzn nezměříte nic. Nejde o prohazování mezi tématy a různými projekty, natož o spam. Běžně používám na různé druhy trafficu různé landing page tomu přizpůsobené.

   ad přílohy – pokud umí jen odkaz, pak neumí přílohy. Příloha je něco jiného. V SmartEmailingu taky pochopitelně můžu vložit soubor odkazem, ale to nehledám. Když si někdo koupí eBook, je mi fuk, jestli si ho stáhne na disk, nebo ho nechá hnít ve schránce. Důležitější pro mě je, že nemůže nikde sdílet přímý link na soubor. Musel bych ho totiž pak změnit a tím zneaktivnit stažení všech, kteří to už mají ve své schránce. To je to, co s přílohou dokážu a co MailChimp neumí.

   ad Automation Wokrflow – viz odpověď výše, mail na základě přihlášení to umí už v základu přece, můžu si upravit welcome mail a přidat do ní link, to ale neřeší to, co mi vyřeší skript – přílohu.

 5. Aleš napsal:

  Posílám každý týden newsletter asi 30.000 emailům a už pár měsíců využívám http://www.centralnews.cz a vcelku ok. Mailchimp jsem zkoušel a přišel mi občas trochu nepřehledný (i když nabízí hodně variabilní tvorbu obsahu emailu, pro toho kdo to využije).

 6. Peter Švaral napsal:

  Ďakujem za super článok, už dlhšie rozmýšľam nad zmenou Mailchimpu, kvôli extrémnemu nafukovaniu ceny po prekročení 2000 kontaktov zdarma.

  1) Jedna z najväčších výhod Mailchimpu sú responzívne maily. Pokiaľ viem, tak toto je obrovská nevýhoda Smartemailingu. Ak to ale už napravili, tak potom paráda!

  2) Zabrániť posielaniu duplicít a nafukovaniu listu sa dá jednoducho a to používaním vlastnosti GROUPS, kde si označkujete jednotlivé maily v jednom LISTE.

 7. Martin Mažár napsal:

  Ja odchádzam so smartemalingu práve kvôli tomu, že nemá A/B testing. Je to najjednoduchší spôsob ako zvýšiť príjmy o 20 – 30 %. Kvôli testovaniu nadpisov, môžem zvýšiť open-rate a tým aj zvýšiť predaje. V tomto momente migrujem na http://www.detdrip.com

  1. Martin napsal:

   Nakoniec som sa vrátil s Smartemalingu, lebo urobil A/B testing, takže teraz je pre TOP softvér na mailovanie…Odporúčam

 8. David napsal:

  Dobrý den,
  uplně mimo téma, ale poprosím o radu. V oblasti mailingu jsem uplný začátečník. Dáte mi tip, kde by se ideálně v Praze nebo okolí dal udělat nějaý jednodenní kurz, abych dostal nějaké uchopitelné základy? Předem díky…

Díky za váš čas.

Pokud vás zaujalo, co píšu, sledujte mě na Twitteru, nebo na Instagramu.