4 komentářů u “Kontroverzní návštěvnost z překlepových domén v affiliate marketingu”

 1. petr napsal:

  Mno moc to nechápu, zkus nějaký příklad (nechci znát typo doménu, ale affiliate na crypto).

  1. Maigi napsal:

   Affiliate na crypto mají burzy, směnárny, peněženky, ico projekty, hardware, nebo třeba kasína, která používají cryptoměny. Existuje i affiliate síť zaměřená pouze na crypto affil. Jmenuje se RunCPA.com. Mají nějakých 30 kampaní. Posílají mi newsletter, teď naposled přidali třeba kampaň GoUp.bet, což je online kasíno. Zaplatí ti 28% ze zisku doživotně z každého zákazníka, co přivedeš. Nečetl jsem ale obchodní podmínky. Nebo sleduj přehledy všech ICO. Affil programy najdeš na jejich stránkách jednotlivě u každého.

 2. adrian napsal:

  Ahoj, ako je to s trademarkom? Povedzme, že by som chcel zaregistrovať doménu leteckej spolocnosti ale s koncovkou .sk alebo .cz. Táto doména je voľná. Doménu by som potom presmeroval napríklad na predajcu leteniek.

  1. Maigi napsal:

   Pak trademark samozřejmě porušuješ. Velcí spekulanti to řeší anonymizací a několika offshore společnostma, ale sem tam stejně vždy přistane žaloba. Viz video. Honza v něm uvádí, že bohužel není žádný centrální registr všech trademarků, skrz který by se daly domény filtrovat. Většinou se to dá vyřešit prodejem domény majiteli trademarku nebo nějakou dohodou. K soudu málokdy dojde a když, tak ho s velkou pravděpodobností prohraješ.

Díky za váš čas.

Pokud vás zaujalo, co píšu, sledujte mě na Twitteru, nebo na Instagramu.