Affiliate marketing Rozhovory

Rozhovor s Markem Hunešem, novým affiliate managerem Světa zdraví

3.3.2015 3 min čtení

Rozhovor s Markem Hunešem, novým affiliate managerem Světa zdraví

Reading Time: 3 minutes

Dnes vám přináším rozhovor s člověkem, kterého zatím nejspíš neznáte. Do affilu totiž přešel celkem nedávno z finančního oboru. Nově má jako affiliate manager na starost affiliate program Světa zdraví, který je jeden z mála programů, do kterých se sám pouštím. I proto jsem ho musel vyzpovídat…

Ahoj Máro! Do affilu jsi přišel z finančního oboru. Staral ses o klienty a teď se staráš o affiláky. Pozoruješ společné znaky nebo je to úplně jiný přístup?

Nejdůležitější je postoj, jako takový. Pokud budu vždy pozitivně hledat cesty, které povedou k dosažení spokojenosti, jak na straně našeho partnera, tak na mé, úspěch mě nemine.

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den?

V 6:25 to zazvoní v 7:00 už jsem na cestě a v 8:00 to rozjíždím. Ve 20:00 opouštím kancelář a jedu domů. Kolem 21:00 jsem doma a jdu běhat. No a kolem půlnoci usínám.

A v kanceláři? Jak probíhá tvá práce?

Starat se o naše současné obchodní partnery a vyhledávání dalších obchodních příležitostí je pro mě maximální prioritou. Mnohdy jdu domu nespokojený, říkám si, dal jsem dnes do toho maximum? Neustále si dávám zpětnou vazbu, co zlepšit, co jsem mohl říci jinak, nebo co více jsem mohl pro druhé udělat atd.

Co můžeš affilákům nabídnout? Co všechno pro mě můžeš udělat, co zařídit?

Nabídnout můžu sebe 🙂 a to nonstop. Moc rád poznám nové lidi nebo někoho, kdo se do toho chce vrhnout. Nevidím překážky v tom, někomu se dlouhodobě věnovat, dokud nebude spokojenost na obou stranách. Pokud mi někdo v neděli ve 13:00 zavolá, že potřebuje poradit nebo něco poslat, tak to moc rád udělám. Nezabývám se problémy, ale řešením.

Produkt, který mají affiláci propagovat, sis sám na sobě vyzkoušel. To je ojedinělé. Určitě dává smysl, aby si ho vyzkoušeli sami affiláci. Myslíš, že je ale důležité, aby ho na vlastní kůži poznal affiliate manager, který se s cílovým zákazníkem nepotká? Myslíš, že ti to pomůže při vyjednávání s affiláky? Myslíš, že je spíš přesvědčíš, když je nadchneš pro samotný produkt?

Tohle všechno je o správném nastavení a způsobu myšlení. Když věřím, že naše služba pomáhá lidem a vidím výsledky na sobě, tak jsem přirozeně ještě více nadšený pro práci jako takovou. Aby jsi zapálil musíš hořet.

Jak se ti to mimochodem líbilo, vyzkoušet si roli zákazníka služby, kterou propagují tví affiláci?

Bylo to super 🙂 krásný prostředí a moc milý personál… Říkal jsem si, že mě pochválí, když jsem od nového roku zhubl 12 kg, no, tak všechno špatně, že jo. Novinkou pro mě bylo, že kafe se nepočíta do pitného režimu 😀 Opravdu na mě zapůsobila komplexnost služby. I to, že klient se prostě MUSÍ naučit jinak myslet a je to i logické, kdyby věděl, co a jak má dělat, nepotřeboval by pomoc. Kdybych to měl popsat jedním slovem, tak péče.

Jak vnímáš konkurenci? Jsi rád, že je, s kým bojovat, nebo je ti nepříjemné mít silného konkurenta? Myslíš, že jsi aktivnější než tvůj protějšek?

Konkurence je tu proto, abych byl lepší. To máš jako ve sportu, když netrénuješ, věř, že je jinde nějaký borec, který zrovna maká. Věřím tomu, že pokud budu vždy jednat korektně, čestně, věřit naší myšlence a k tomu do práce dávat maximum, tak porosteme bez ohledu na to, jestli je tu někdo proti mně.

Jaké typy affiláků aktuálně hledáš?

Chci spolupracovat se všemi, kteří umí ČR, SK a Polsko, každý, kdo umí 1 lead, umí taky 2 leady. Ten, kdo umí 100 konverzí, ten umí i 200 konverzí.

Jak tě to zatím baví? Doporučil bys práci affiliate managera jako zajímavou a zábavnou?

Rozhodně je to obor s obrovskou podnikatelskou příležitostí. Pokud jsi otevřený pracovat a nevymlouváš se na bolístky, jako třeba: proč bych makal, vždyť je neděle, tak neočekávej, že tě ten byznys odmění. Nejdřív práce, pak koláče. Jsem mladý, volna si užiju, až si to zasloužím. 🙂

Plánuješ sám propagaci Světa zdraví a jak se díváš na to, když affiliate manager je zároveň affilák?

Představa, že součást podnikání může být pomoc druhým je pro mě velmi lákavá. Spíše si říkám, proč nebýt affilák, když už jsi affil manažer? Co mi brání? V dělání obojího nevidím problém. Spíš než kopírovat weby, si beru inspiraci z velikosti úspěchu. Úspěšní affiláci mě inspirují k vlastním výkonům. Z webu, který vidím, si navíc důvod objemu nevyčtu, tím je většinou zdroj trafficu.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.