Affiliate marketing Rozhovory

Rozhovor s Honzou Stejskalem – novým affiliate managerem Fortuny

28.4.2014 5 min čtení

Rozhovor s Honzou Stejskalem – novým affiliate managerem Fortuny

Reading Time: 5 minutes

Prozraď čtenářům napřed něco o sobě – kdo jsi, jak jsi začínal a jaké jsou tvé zkušenosti s affiliate marketingem?

Cesta to byla klikatá a mnohdy i vtipná. Už jako středoškolák jsem měl blízko k marketingu, dělal jsem různé grafické návrhy na chystané akce, propagační videa a začínal s weby. Pak to šlo rychle, ještě na škole to bylo první podnikání a to v telekomunikacích, pak v pohostinství, až po první podnikání v marketingu. Vlastně vždycky jsem byl takový propagátor, markeťák. V roce 2010 jsem dostal nápad o pár měsíců později založil firmu a začal podnikat v online marketingu. Vyloženě k affiliate marketingu jsem se dostal ještě v roce 2011, kdy mě jeho myšlenka úplně nadchla. Něco udělej a dostaň za to zaplaceno, udělej něčeho hodně a dostaň za to hodně zaplaceno, no není to super? A nejvíce se mi líbí, že je to princip win-win, obchodník platí pouze za zprostředkované obchody a partner dostává zaplaceno, jenom v případě, pokud přivádí zákazníky. S affiliatem mám zkušenosti jako partner i jako manažer z pár startupů.

K práci affiliate managera ve Fortuně ses dle svých slov dostal díky magazínu Affilák. Jaké to tam je? Už ses rozkoukal? Jsi spokojený s kolektivem a nastaveným stylem práce?

Ano, na volnou pracovní pozici mě upozornila vaše fanouškovská stránka na Facebooku. Zrovna jsem řešil nějaké vnitřní nespokojení, tak jsem to považoval za dobrou výzvu a hlavně příležitost. K práci musím říct, že je to super, tedy z mého úhlu pohledu, protože jsem se v určitých věcech rozkoukal celkem rychle, zato v některých občas tápu a taky už se mi podařil nějakej ten fail. Kolektiv mi dělá radost, jsou tu pohodoví fajn lidi, prostředí opravdu přátelské. Nastavení stylu práce mi vyhovuje. I když je to práce na plný úvazek, nemusím v kanceláři sedět od rána do večera, nějaké věci se dají řešit i z domu a činnost mě nevysiluje natolik, abych se nemohl věnovat i dalším věcem.

Jak probíhalo výběrové řízení? Měl jsi od začátku jasno, že tvé šance jsou vysoké?

Výběrové řízení probíhalo asi celkem standardně, i když s tím moc zkušeností nemám. Bylo rozděleno do 3 kol, kdy jedno bylo seznamovací, na druhé jsem si měl připravit prezentaci a na tom třetím jsem dostal pár úkolů k vyřešení, skoro jako písemka a zkoušení ve škole. Předpokládám, že k výstupu z tohoto rozhovoru se dostanou i moji přátelé a tak musím trošku neskromně říci, že jsem od začátku lidem v mém okolí říkal, že tu práci dostanu. Takže jo, měl jsem jasno, to je jedna věc. A ta další a důležitější je to, že i na ty schůzky jsem chodil s přesvědčením, že to mám v kapse. Protože podle mě to je ohromně důležité s jakým záměrem na taková setkání člověk chodí. Když tam člověk půjde s tím, že to nemá cenu a že na to není dost dobrý, nebo, že to určitě nedostane, tak si myslím, že je to z takového člověka i dost dobře cítit a nezaujme tolik. Doufám, že to teď nevyznělo jako machrování, jen prostě rád věřím v ty nejlepší možnosti co se můžou stát než naopak.

Neboj, chápu, jak to myslíš. Zdravé sebevědomí dokáže zázraky. Teď, když už jsi práci získal, co máš v plánu spustit v nejbližších týdnech?

Ještě při výběrovém řízení jsem zkritizoval landing page pro Fortuna Affiliates a když jsem nastoupil, tak už byla nová ve vývoji. To je teď hlavní pilíř, na čem chceme stavět, že máme místo, kde můžeme všem vysvětlit o co jde a sdělit všechny další potřebné informace. Takže cíl je jasný, zpropagovat Fortuna Affiliates tak, aby jsme měli v našem partnerském programu co nejvíce registrací. Rozjeli jsme PPC kampaně na Fortuna Affiliates, PR články a také rozhodně networking, za účelem akvizic nových partnerů. Dále chystám nějakou podporu propagace navýšením provizí a to zejména, když budou probíhat velké sportovní akce. Takže se nás vyplatí sledovat třeba i na Facebooku, kde se to snažím pomalu rozhýbat. Jednám s poskytovatelem našeho softwaru na affiliate, protože jsem měl nějaké připomínky, tak bych rád zařídil pro partnery nějaké zlepšováky. Novinkou, co stojí určitě za zmínku, je i možnost propagace naší mobilní aplikace, přes kterou se dá nyní pohodlně sázet.

Na co se mohou těšit affiláci Fortuny za tvého působení obecně? Co preferuješ, co ti naopak přijde bezvýznamné, i když to dělá konkurence atd.

Určitě se mohou těšit na osobní přístup, který jim nabízím. Snažím se tlačit provize nahoru, i když třeba jen dočasně. Rozhodně mám v plánu doladit náš software na co nejvyšší možnou úroveň, aby affiláci měli kvalitní nástroj pro svoji práci. Dále se můžou těšit na zpřehlednění a zpříjemnění výběru kreativ pro propagaci. Nerad bych se rozpovídal dál, co mám všechno v plánu, abych neměl plný email s dotazy kdy bude hotové to a kdy toto, protože tohle jsou věci, co opravdu nestihnu ze dne na den. Ještě doplním, že bych rád rozšířil nápovědu v softwaru a připravuji krátký manuál. K tomu co preferuji, nebo ne jen doplním, že je podle mě nezbytně důležité, aby když už firma poskytuje affiliate sama za sebe, tak by prostě měla mít vlastního affiliate manažera, který by měl řešit jen affiliate.

CAM00523

Zmínil jsi, že máš čas i na další aktivity. Čím vším se jako podnikatel zabýváš a jak to stíháš?

Prakticky se to dá shrnout do 5 slov. Online marketing a IT management. Ve své firmě se zabýváme vývojem IT projektů, od webů přes interní systémy, až po mobilní aplikace. A mě jako Honzu Stejskala si můžete tedy najmout jako projektového manažera pro Váš IT projekt, nebo konzultanta pro online marketing. A občas se i někam zaregistruju jako affilate partner. Myslím, že to stíhám díky tomu, že prakticky nic jiného nedělám. Ráno se probudím, pověnuji se své firmě, pak jdu do Fortuny, večer přijdu a sednu zase ke svým věcem. Filmy a seriály jdou často mimo mě a dovolenou jsem si dopřál letos první po 3 letech.

Co ti nejvíc v práci pomáhá být efektivním a co tě naopak brzdí?

Pomáhá mi, když mi někdo připomíná, co mám udělat a nemusím na to pořád myslet jenom já sám. Vyloženě v práci affiliate manažera mě brzdí byrokracie. Často se na něco čeká. A většinu rozhodnutí musím konzultovat než učiním příslušné kroky, ikdyž to je možná plus, že mě někdo hlídá.

Díky za rozhovor a hodně štěstí v nové práci!

Taky děkuji.


Affilák ve spolupráci s Fortunou připravil pro čtenáře akci. Pokud se jako affiliate partner zaregistrujete do Fortuny přes následující tlačítko, získáte do 25.7.2014. dvojnásobnou provizi, tedy 400,- /CPA!Více informací o Fortuna Affiliates (partneský program Fortuny) naleznete zde:www.fortunaaffiliates.com

6 komentářů
 1. Dobrej joke

  400 Kč CPA? Proberte se. Na sport traffic davaji temer vsechny zahranicni sazkovky min $100 CPA a na Casino $200-300$. Fortuno a nezapomen prostrednictvim APKurs udavat hrace ministerstvu http://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2014/za-sazeni-u-zahranicnich-provozovatelu-p-17800

 2. don juan

  Nezbývá, než souhlasit s příspěvkem výše. Nikdy jsem neměl upřímně odvahu se zaregistrovat u JAKÉHOKOLIV českého gambling affiliatu, protože pak o mě budou mít info a snadno si dohledají, kde jakou další sajtu provozuji a udání bude na světě. Ne díky, ale českým hyenám v čele s tipsport lobby a likvidačními zákony pro online konkurenci jako z 50. let opravdu nemusím. Navíc celé české affiliaty jsou tak neuvěřitelně unfriendly - kolik lidí, když příjde přes moji stránku si pak půjde hnedka vytisknout nějaký formulářek a s tím poletí na pobočku. Myslím, že tak 0.01% a zbytek lidí se prostě staví ve fortuně v hospůdce a tam se zaregistruje, čili skutečně rád bych viděl vaše partnery, co nosí např. aspoň 30 nových registrací měsíčně. A tak *400 není teda žádná sláva, to by jich museli nosit tak 100 aby se dalo hovořit o nějakém zajímavém výdělku.

  • Maigi

   Zkus napřed otestovat a pak kritizovat. Já je testoval na mizerné návštěvnosti do 10 uip / den, nečekal jsem z toho ani korunu - na tak malou návštěvnost tam nemá být nic, ale přesto jsem za pár měsíců přišel asi k 3000 Kč, což mě hodně překvapilo. Každý mi říká, jak to nekonvertuje, u mně to má ale překvapivé výsledky i na nedodělaném webíku o dvou stránkách, na který jsem kašlal.

 3. Jan Stejskal

  Dobrý den, samozřejmě víme o konkurenčních nabídkách zahraničních sázkových kanceláří. A mám k tomu několik poznámek. Zahraniční společnosti neplatí v České republice daně a většina z nich sídlí v daňových rájích, dále neprovozují kamenné pobočky, což vidím jako jistý přínos. Protože pořád je spousta hráčů, co se sice registrují online, ale sázejí pak na kamenných pobočkách, například starší hráči. A to jsou obrovské náklady, které řádně hradíme. Hlavně v CZ jak již Michal napsal, tak České sázkovky lépe konvertují, za zmínku určitě stojí i to, že je to legální a člověk se nemusí hrozit jakéhokoliv postihu, když se je rozhodne propagovat. Dále nevím jaký formulář je potřeba tisknout, nevím o žádném. Zákazník vyplní online registraci a vše pak vyřeší na pobočce na počkání. Sám jsem si ten proces samozřejmě procházel. Možná 400,- Kč není mnoho, jenže je potřeba přihlédnout i k faktu, že je zde navíc Revenue share, neboli podíl na zisku z hráče. Což dělá celý projekt zajímavějším. A na závěr doplním, že s úspěšnými affiláky si nastavujeme individuální podmínky.

 4. Mário Roženský

  Honzo, promiň, nevím zda mluví tvá neznalost trhu, nebo zaslepenost k zaměstnavateli. Ale české pobočky vyhnal z ČR zákon vylobovaný právě tvým zaměstnavatelem. Pobočky tu měli, ale byli vyhnáni. Je mi líto, že posuzuješ kvalitu programu jen podle daňové optimalizace. Tobě vyhovuje odvádět 40+% svých příjmů státu? Toto mi zní velmi priorativně. 400 Kč je opravdu směšných. Jak psal již někdo předemnou, tak je normální dávat stovky dolarů za hráče / sázkaře. To že vám to konvertuje lépe víš jak? Dělal si zahraniční gamblíng? O kolik lépe?Když u vás dostanu 10x méně, než jinde, kde jim to konvertuje dle tvých slov (např. 2x hůře), tak stále vydělám 5x tolik co u vás. Bohužel s Fortunou jsem se kdysi snažil udělat jeden deal, chtěli jsme vaši nabídku umístit k nám na web a po dvou měsících se ten deal vzdal, protože ze strany Fortuny to nebyli schopni dotáhnout do konce, byť snaha byla obrovská. Takže nevím, zda s tebou v čele to je pružnější, bylo by fajn, kdyby bylo.

  • Jan Stejskal

   To už je na delší debatu, ano, zahraniční gambling jsem dělal. Rád bych se o tom pobavil, ale víc bych to zde nerozmazával. Rozhodně vím moc dobře, že provize jsou v CZ nízké, naštěstí to není jen Fortuna. Snažím se s tím něco dělat. Více si můžeme říct třeba někdy osobně.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.