Affiliate marketing Testy a zkušenosti

Recenze: Vitacredit americké hypotéky

30.10.2012 2 min čtení

Recenze: Vitacredit americké hypotéky

Reading Time: 2 minutes

Kromě představování nových kampaní tu budu dávat taky recenze těch, které jsem sám vyzkoušel. Na článcích o nových programech, ale i o produktivitě, nových návycích nebo nástrojích mi vždy chyběl pohled zpětně. K čemu je článek typu „Od teď budu dělat tohle a tohle a uvidíme“, když na konci nedojde ke zhodnocení?

Vitacredit

Prodává se tu americká hypotéka, což je půjčka jištěná nemovitostí. Zákazník si může půjčit od 50.000,- výš na dobu od 12 do 120 měsíců. Ručit může i nemovitostí, kterou nevlastní, samozřejmě se souhlasem majitele.

Provize

Kampaň najdete buď přímo v affilu Vitacredit, nebo v síti AdBenefit za různé provize. Vitacredit nabízí 200,- Kč / lead + 2 % z jistitny / sale (CPL+CPS současně), zatímco AdBenefit nabízí jen 200,- Kč / lead.

Propagační prvky

K dispozici je odkaz, bannery a iframe formulář. V AdBenefit vytvořili výrazně hezčí formulář oproti původnímu z Vitacreditu, posuďte sami (ten vlevo).

Výsledky

Leady vám budou chodit i při nízké návštěvnosti. Na konverzi (200,-) mi stačilo v průměru 33,85 kliknutí. Průměrně také na 7 leadů 1 zamítnutý (oficiální affil). V AdBenefitu to mám 50:50, ale tam mám leadů málo na nějaké výsledky. Procenta to mohou posunout o úroveň jinam, těch ale moc mít nebudete. To souvisí s problémem malého trhu na klíčová slova týkající se americké hypotéky. Dá se říct, že kdo se dostane na tyto slova nahoru, ten může z kampaně Vitacredit očekávat díky malé hledanosti pouze jeden český plat. Na nějaké velké objemy to není, ale vzhledem k tomu, že konvertuje poměrně snadno, může se hodit jako doplněk do portfolia.

I když se mi formulář od AdBenefit moc líbí, zatím mám podezření, že ten ošklivější konvertuje líp, potřebuji na toto tvrzení ale víc dat, mám ho nasazen v ADB krátce.

Zmást vás může tabulka v oficiálním affilu. Jeden lead vám to zapíše jako 2 objednávky. Pravděpodobně je to z toho důvodu, aby se načetla provize 200,- Kč, která bude v systému asi základní 100, což možná neumí změnit. Jinak si to neumím vysvětlit.

E-Book Affilák

E-Book Affilák

Své zkušenosti s affiliate marketingem jsem se pokusil shrnout v jediném E-Booku.

Popisuji v něm, jak může začátečník vyrůst ve výdělcích dost na to, aby se affilem mohl živit. Jak se stát affilákem na plný úvazek?

11 komentářů
 1. Štěpán Libiš

  Prozradíš i průměrnou výši půjčky? Jestli se vyplatí ty 2% k dobru + jaká je platební morálka VITAC. Díky

  • Maigi

   Až jich bude nějaký rozumný počet, aby to bylo smysluplné. Doplním to pak do článku. Platební morálka je dobrá. Na účtě jsem měl peníze vždy přesně 10 dní od vystavení faktury.

 2. Andre

  Dobré konverze přímo Vitacreditu a skvělou platební morálku mohu potvrdit. Doporučuji.

 3. frances

  Docela mě šokuje to 50/50 adbenefitu v porovnání s vitacredit. Jinak vyhledávanost ten KW má slušnou, vypadá to na zajímavý affil.

 4. Andre

  Možná bych ještě doplnil, že affil je i v síti Potenza. Bez iframe. Pokud pokud to dobře chápu, přímo u Vitacreditu si mohu vybrat buď platbu za leady, nebo provize? Ale u Potenza byste měli dostat peníze za lead a potom případně za půjčku. A program je i v Espolupraci.

  • Maigi

   Přímo Vitacredit ti dá obojí. Tzn. za lead dostaneš vždycky a pokud nějaký z těch leadů propadne do salu, tak vyfasuješ i procenta. Máš prostě obojí najednou.

   • Andre

    Tak to asi někdy předělali. V adminu mám volbu kampaň za leady a za procenta. A v tom případě jsem nikdy schválenou půjčku neměl. Už jste někdo měl?

    • Maigi

     Volba tam sice je, ale pokud ji zvolíš, tak už se v následujícím kroku nedá vybrat žádný reklamní prvek a dál se nedostaneš, takže předpokládám, že to smrskli do jednoho. Jejich text na webu chápu tak, že je to dohromady: Zprostředkovatelská provize: Provize PAY PER LEAD, tzn. provize se vyplácí za lead... ...za takto vyplněnou žádost je 200,- Kč. A dále se vyplácí provize PAY PER SALE, tzn. provize se vyplácí za zrealizovaný obchod... ...je 2% z jistiny. A navíc 20% PROVIZE Z OBJEMU PROVIZÍ vygenerovaných vašimi podřízenými zprostředkovateli...

     • Andre

      Jasně, asi to tak bude. Na webu to taky čtu. A už jste tedy někdo měl provizi za sjednanou půjčku od Vitacreditu?

 5. Tomáš

  Ty 2 procenta za schválenou půjčku vypadají zajímavě. Já propaguji vitacredit přez affil espolupráce ale tam se vyplácí jen 220 Kč za kontakt. Takže asi vyměním odkazy za affil přímo u vitacreditu.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.