Affiliate marketing Affiliate zajímavosti

Potenza spustila novou administraci

26.3.2014 2 min čtení

Potenza spustila novou administraci

Reading Time: 2 minutes

Dnes affiliate síť Potenza spustila svou novou administraci. Již dříve avizovali, že chystají nové rozhraní na platformě Cake a nutno dodat, že Potenza už dlouho takový facelift potřebovala. Jejich dosavadní řešení bylo totiž jednoduše řečeno nepoužitelné. Na dnešní spuštění jsem se tedy těšil, protože cokoliv by bylo lepší, než nechat to ve stávajícím stavu.

Dočkali jsme se a nové rozhraní je venku. Osahat si ho můžete přihlášením na adrese http://login.potenza.cz/. současným registrovaným přišlo do mailu shrnutí jejich přihlašovacích údajů. Pokud si dobře vzpomínám, do Potenzy se přihlašovalo dokonce papírovým odesláním smlouvy poštou. Nevím, jak je to dnes, doufám, že je to již přežitek.

Po nástupu posily v podobě zkušeného Jirky Urbana, který měl na starost v minulosti eSpolupráci, bylo jasné, že nás čeká omlazení této nejstarší tuzemské sítě. Realizace mě ale upřímně zklamala. Cake jsem doposud neznal. Na stránkách softwaru působí platforma dobře a vychytaně (postback atp), nicméně v nasazené platformě u Potenzy jsem se nedokázal hned zorientovat. V naivní představě, že se podívám na propagační prvky, jsem udělal první chybu. Odeslal jsem žádost o aktivaci kampaně bez vyplnění zdroje trafficu. Po přečtení návodu, který dostanete mailem, jsem teprve přišel na to, co jsem měl vlastně udělat. Návod najdete zde:

 http://kreative.potenza.cz/ke-stazeni/NOVA_POTENZA_NAVOD.pdf.

Snímek obrazovky 2014-03-26 v 18.16.27

Ocenil bych tedy v první řadě, kdybych věděl při odesílání žádosti o schválení, že odesílám žádost o schválení a podobně. Některé části jsou šíleně matoucí a například část o nastavení výplat je horor i pro zkušené profesionály viz screen níže (v Tax ID mám nastaveno TBD a nemám tušení, co to je).

screen

Nové rozhraní je sice krokem vpřed, ale vzhledem k dosavadní situaci by byla krokem vpřed jakákoliv změna. O dokonalém rozhraní si v současnosti můžeme nechat zdát, ale možná je tohle první vlaštovka k tomu, aby se v Potenze daly věci do pohybu. Osobně tomu držím palce, mají celou řadu zajímavých inzerentů, hodně affiláků a byla by škoda jim neumožnit pohodlnou propagaci. Po dnešku se obávám, že k tomu však vede ještě hodně dlouhá cesta. Mohl bych tu zrecenzovat každý záhyb a probrat, co by bylo ideální a proč, ale upřímně se mi administrace tak špatně používá, že se k ní nechci vracet a raději si počkám na tu další (věřím, že musí přijít další).

Potenza může zatím nadále fungovat jako doposud: pro otrlé profesionály, kteří potřebují jen textový odkaz, nebo se teď napojí přes API a administraci při své práci vůbec neuvidí. Nějak si tam nedovedu představit malé a střední affiláky, jak tam denně kontrolují čísla a nastavují měření. Co si o nové administraci myslíte vy?

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.