6 komentářů u “Osobní organizace jako největší zdroj času”

 1. Tomáš napsal:

  Souhlasím s myšlenkou. Je ale potřeba si dát otázku, zda úkol není odložen z důvodu, že pracuji na ještě důležitějším úkolu.

 2. iVVi napsal:

  Zajímavá úvaha, ale řekl bych, že více času ztratím tím, že přeruším současnou práci a začnu se věnovat nějakému příchozímu e-mailu. Když od nějaké práce odejdu a znovu se k ní vrátím, tak musím začínat skoro od začátku, protože si musím znovu ujasnit všechny souvislosti, které daný úkol vyžaduje. Docela podstatné vyrušení je už i telefonní hovor.
  Takže se snažím vždy dodělat to, na čem zrovna pracuji a následně si roztřídím došlé e-maily a jiné naplánované činnosti dle důležitosti.

 3. Forex napsal:

  Jak zminuje iVVi, pokud bych takto pristupoval ke vsemu a na jakykoliv podmet reagoval jeho resenim, take to asi nebude to nejlepsi.

  Myslenka Maigiho se mi ale presto moc libi, podle me miri spis tam, kde vime, ze bychom to meli udelat, nemame na praci nic az tak duleziteho a nebo jsme jeste nezacali s nicim tak dulezitim, ale stejne ten ukol vyprokrastinujeme a neudelame ho, a zitra se to cele opakuje.. Moc dobre znam 🙂

  Byt vsechny tyto finty znam a jsem si jich vedom, clovek na to ma vzdy tendenci zapomenout a je fajn si to podobnymi clanky pripominat a ukotvovat 🙂

 4. Ronin napsal:

  Hezká myšlenka. Jen bych diskutujícím doporučil kombinovat ji s technikou „Minutového manažera“. Tedy z nově příchozích úkolů vyřešit obratem ty, které zaberou méně než jednu minutu. A zbylé naplánovat, kdy se budou řešit, po dokončení aktuálně rozdělané důležité práce.

 5. Maigi napsal:

  Díky za komentáře. Samozřejmě máte pravdu v té prioritizaci. Nemyslel jsem to tak, že by snad bylo lepší řešit úkoly tak, jak přicházejí, to ne. Šlo mi o to bezúčelné odkládání kvůli tomu, že se nám zrovna nechce. V takové chvíli si člověk vůbec neuvědomuje, kolik času ho tohle rozhodnutí bude ve finále stát. Uvědomit si to, mi pomáhá, se k věcem dokopat.

Díky za váš čas.

Pokud vás zaujalo, co píšu, sledujte mě na Twitteru, nebo na Instagramu.