Náhledový obrázek článku Nový affiliate hráč na poli zájezdů
1 min čtení 10.4.2014 v kategorii Affiliate marketing

Nový affiliate hráč na poli zájezdů

Affiliate trh se postupně připravuje na sezónu cestovního ruchu a majitelé tematických webů již vyhlíží letní nárůsty příjmů. Okoukané bannery na jejich stránkách loni doplnila i CA TravelPortal.cz, která spustila vlastní provizní systém. Ze zvědavosti jsem mu věnoval několik dní pozornosti a rád bych se s vámi podělil o své zkušenosti.

Očekávaně se nováček snaží přilákat nové partnery na výhodnější provizní podmínky – v případě CA TravelPortal jsou to 3% provize z ceny prodaného zájezdu (platí i na alternativní objednávky) a 40 dní platnost cookies. Výplatní minimum novinky nepřináší – od 1000 Kč měsíčně a 100 Kč ročně. Prostředí administrace je jednoduché a výsledný pocit z UX jsem měl kladný – převažuje čistý prostor ze kterého vystupuje pouze minimum prvků. Ty dělají přesně to, co jsem očekával a většině lidí zde nebude nic chybět, ani přebývat. Spektrum standardních reklamních prvků doplňuje příjemná možnost omezeného XML feedu (max. 25 položek).

Hlavní výhodu, proč se zapojit vidím především v online orientovaném prodeji, který se mi potvrdil i při mystery shoppingu. Celý projekt se snaží být maximálně automatizovaný a tlačí zákazníky do dokončení objednávky online. Většina obvyklých výzev k zavolání je omezena pouze na vypsání telefonního čísla na helpdesk v hlavičce stránek. Vytknul bych naopak absenci motivačních dárků pro zákazníky – například v podobě pojištění nebo fakultativního zájezdu zdarma.

Odkaz na vstupní stránku provizního programu CA TravelPortal.cz je zde.

UPDATE: Dle slov zástupce CA TravelPortal, pojištění a parkování zdarma budou k dispozici i letos.
ebook Affilák

Přihlaš se k odběru novinek a získej Ebook Affilák zdarma

Ebook jako bonus? Své zkušenosti s affiliate marketingem jsem se pokusil shrnout v jediném ebooku. Popisuji v něm, jak může začátečník vyrůst ve výdělcích dost na to, aby se affilem mohl živit. Jak se stát affilákem na plný úvazek?

5 komentářů u “Nový affiliate hráč na poli zájezdů”

 1. Děkuji za tip. V dohledné době určitě vyzkouším. 🙂

 2. Majki napsal:

  V sezoně dovolených by to mohlo zafungovat skvěle.

 3. Petr Pařízek napsal:

  Zdravím, jen pro jistotu, odkaz mě hodil na klasický web. Na affil vede: http://affil.travelportal.cz/

  1. Maigi napsal:

   opraveno, díky za upozornění

 4. PetrH90 napsal:

  Díky za zajímavý tip! Pořád je to docela aktuální 🙂