12 komentářů u “Jak jsem v roce 2012 udělal na blogu svou dodnes nejdražší chybu”

 1. Michal napsal:

  Omlouvám se, ale ta chyba byla v čem přesně? Úzké zaměření? Blbě zvolený obor?

  1. Maigi napsal:

   Ano. Fungovalo by to v angličtině. Tam je i u úzkého oboru dost potenciálních čtenářů. V mém případě to u affiliate tématiky a v češtině zkrátka nejde řešit jinak, než zobecňováním a hledáním příbuzných témat.

 2. Lenka napsal:

  Takze pochopila jsem to dobře, že affiliate je tak specifický obor, že je sice fajn se jim zabývat, ale lidi nevyhledávají klíčová slova kolem affiliate, protože vlastně neví, co to je, ač je to zajímá? :)) Jen o tom neví. Spíš hledají takové to „jak vydělávat na internetu“ a podobně. A že další krok bude udělat recenze tady na webu? Jinak moc díky za ebook, fakt je málo obsahu na českém trhu na toto téma. Ale přece to nemůže být tim, že to lidi nezajímá, ne?

  1. Maigi napsal:

   Oni nehledají už ani to „jak vydělávat na internetu“. Fakt špatně se hledá něco, co se hodně hledá a je to příbuzné téma. Přitom pochopitelně vydělávat na internetu chce hodně lidí. Možná došlo k poklesu hledání těch témat kvůli různým podvodům a MLM nabídkám, které na tohle spojení vyskakovaly. Další krok je zobecňování a rozšířování tématu. Zkusil jsem blogy, influence marketing, ale to nestačí. Nejde o recenze, ale o jakoukoliv formu podstránky na téma, které lidi zajímá a není úplně mimo. Alespoň trochu to musí vyfiltrovat zájemce. Kdybych se pohyboval od začátku v hledané oblasti, tenhle problém bych neměl. Třeba cestování. Takhle si ale musím poradit pečlivým zpracováním sousloví za souslovím.

 3. Jan Pokorný napsal:

  Rozvinul bys více ten web hardyn.cz? Přijde mi nevhodné, psát si na osobní blog články typu Parkování u letiště Praha, jenom proto, že je to hledaná fráze. Určitě bych to nespojoval s vlastním jménem.

 4. Tomáš Krause napsal:

  Zrovna hardyn.cz je podle mě docela úlet. Četl jsem ho přes RSS a když to začal dělat, tak jsem se nejprve lekl, že mu to někdo hacknul a pak následovalo odstranění z RSS čtečky. Pokud si dělám blog nebo web za účelem svého osobního brandu, tak tohle je cesta do pekel.

 5. Maigi napsal:

  Já jsem o tom s ním mluvil. Strategie jako taková funguje. I jemu. Osobně bych to ale nedělal takhle právě z důvodů, které uvádíte. Dělal bych to tak, jak jsem popsal a to je právě jedno z důležitých sdělení. Že to jde dělat i tak, aby to bylo přínosem pro čtenáře. I když je pravda, že počet využitelných témat se smrskne na ty, které s vámi mají něco společného. Nebo s vaším webem, na kterém to stavíte.

 6. Michal Hardyn napsal:

  Cau Tomasi, zminujes, ze hardyn.cz je docela ulet. Dokonce zminujes obrat jako „cesta do pekel“. Jak tahle sva tvrzeni myslis?

 7. Michal Hardyn napsal:

  4 Jan Pokorný: Ahoj Honzo, díky za zájem o web hardyn.cz. Zpočátku píšeš o webu hardyn.cz, potom o osobním blogu. Klidně mě oprav, pokud se pletu, nicméně zdá se mi, že web a osobní blog jsou dva odlišné typy média.

  Dále píšeš, že bys články nespojoval s vlastním jménem. Ty jsi fanoušek psaní článků na internetu pod rouškou anonymity nebo jak to myslíš, když píšeš, že bys své články nespojoval se svým jménem?

 8. Tomáš Krause napsal:

  Promiň silná sova 🙂 Pokusím se to popsat lépe: Tvůj web vznikl jako osobní blog, kde byly zajímavé články, proto jsem ho měl v RSS čtečce. Když mi do ní začaly padat články typu „Plná moc k přepisu vozidla“, často podepsané někým úplně jiným, tak moje první reakce byla, že ti někdo hacknul web a spamuje tam „seo“ články. Pak jsem pochopil, že to myslíš vážně a web šel z RSS čtečky pryč. Asi to takhle působí jen na toho, kdo znal web od začátku. Tomu, kdo ho před tím neznal, to asi divné nepřijde. Asi ani netuší, proč to má doménu hardyn.cz.

  V mé bublině ale mají lidé na doméně se svým příjmením většinou sebeprezentaci v tom, v čem jsou profíci a i ty jsi tak začal. Proč jsi nechal své jméno na webu, který připomíná pohádku o Pejskovi, kočičce a vaření dortu víš asi jen ty. Ale jestli jsi s tím spokojený, tak OK. Já to bez tebe v RSS čtečce přežiju 🙂

 9. Michal Hardyn napsal:

  4 Tomáš Krause: Díky za komentář. Jojo, souhlas, že tam byla chyby v nastavení RSS nějakou dobu. To mě mrzí, že to lidi přihlášené k odběru RSS z mého původního blogu obtěžovalo. To jsme vyřešili bohužel až po několika měsících. V nějakém článku jsem se za tu chybu odběratelům RSS omlouval. To už jsi možná byl odhlášený. Dodatečně omluva, umím si představit, že tě chyba nastavení RSS otravovala a byla to nepříjemnost.

  Tak pořád jsme v kontaktu přes Twitter, tam sdílím své články z blogu.

  Jinak ten switch k experimentu s užitečným obsahem – chápu, že to může být pro někoho překvapivé. Je to pro mě zajímavé místo pro různé experimenty s obsahem a benchmarky. Obsah nám tvoří stále více businessu v několika mých projektech. Není už úplně snadné zkoušet vše přímo na projektech, tak jsem obětoval část osobní domény. Nebral bych to zas tak vážně…

Díky za váš čas.

Pokud vás zaujalo, co píšu, sledujte mě na Twitteru, nebo na Instagramu.