Doporučené nástroje k online podnikání

Na čem je postavené mé online podnikání?

  • Domů
  • Doporučené nástroje k online podnikání

Firma

Založení firmy

Mé firmy jsem zakládal online přes Zalozfirmu. Platíte tam jen zákonné poplatky a kolky. Jinými slovy založí vám firmu, vše oběhají a vás to stojí na korunu stejně, jako byste to obíhali sami. Kdo jiný vám dá týden času zadara? Aktuálně (rok 2018) to je 5.000 za sro nebo 1.000 za živnost.

V průběhu zakládání se někam musí složit základní kapitál. Je na vás, jak bude velký, může to být i koruna. Já doporučuji 1.000 Kč, protože to se dá snadno dělit mezi další případné společníky. Aby vůbec šlo kapitál někam složit, založí vám účet u ČS. To vám nemusí vyhovovat, ale je to jedno, protože obratem si můžete založit účet jinde a tenhle zrušit. Já preferuji FIO. O poplatky nejde, dají vám u ČS 2 roky bez poplatků za vedení, takže na přesun nemusíte spěchat.

Sídla firem

K firmám potřebujete sídlo. Platím si sídla na praze 1 přes SimplyOffice. Jednoduše jen kvůli tomu, že mají Prahu 1 a kvůli ceně.

Na poskytnutí sídla nemám velké požadavky, ale i tak mě dokázali mile překvapit. Dost mi pomohli při registraci k DPH, při které měl FÚ řadu otázek.

Samozřejmostí je echo a přeposílání pošty, případně jen převzetí.

UOL Účetnictví online

Účetnictví

Zbožňuju firmu UOL. Zajišťuje účetnictví online, takže cokoliv jen trochu lze, dělají na dálku přes internet. Nemusíte se s nimi ani vidět a papírování uvidíte vzácně. To poslední jsem viděl, když mi poslali čokoládu.

Vždy máte přidělenou konkrétní účetní, ale hlavní přínos vidím v tom, že tam pracuje celá řada expertů. I když komunikujete s jedním člověkem, je to něco jiného, než mít jedinou účetní namísto účetní firmy. Vaše účetní něco nemusí vědět, nebo může používat zastaralou metodu, na kterou je zvyklá. V UOL se to nestane. V rámci firmy se poradí, váš problém vyřeší a zavolají zpátky.

Je jedno, jestli jste malý živnostník, nebo velká firma o sto lidech.

I když si jako malý živnostník platíte externě nějakou jednu konkrétní účetní, nebo si v rámci velké firmy platíte účetní na plný úvazek, v obou případech bude UOL nejen preciznější a znalejší, ale dokonce i o dost levnější!

Marketing

Mailing

Marketing si dnes neumím představit bez nástroje na rozesílání mailů SmartEmailing.

Původně jsem používal MailChimp, ale ten mi dal ban, protože v podmínkách zakazuje cokoliv okolo affiliate marketingu. Přešel jsem tedy ke SmartEmailingu a nic lepšího mě nemohlo potkat.

Je to český nástroj a pokud znáte provozovatele, musím hned dodat, že to neznamená, že souhlasím s každou "Kiršovinou". Za tenhle nástroj se ale rád kdykoliv postavím. Stejně jako za FAPI, který koupili. Výhoda českého původu je i v dobrém doručování do schránek na Seznamu.

Mám zkušenosti i s dalším globálním oblíbeným nástrojem, GetResponse a ... Raději se "střelit do kolene", než to, co mám nastavené ve SmartEmailingu nastavovat v GetResponse nebo MailChimpu. Snad už to nikdy nezažiju.

Správa financí

Na evidenci peněz jsem na trhu nenašel nic. Všechny ty aplikace vám ukážou na koláčovém grafu, že moc chodíte do fastfoodu, ale nic víc.

Potřeboval jsem si spíš evidovat a řídit budoucí peníze. Jak na tom budu zítra, za měsíc, za půl roku. Potřeboval jsem vědět, kolik můžu utratit, abych se nedostal do maléru kvůli blížícím se výdajům a naopak aby mi neležely na účtě peníze, které bych v mezičase stihl zhodnotit.

Dlouho jsem si to evidoval v tabulkách, ale tam bylo tolik ruční práce, že mě napadlo to zautomatizovat. Tak vznikla aplikace Bankonaut, kterou provozuju spolu s Honzou Gulou, který ji naprogramoval.

Affiliate síť

V minulosti jsem jako affiliate manager řídil a pomáhal založit dvě tou dobou z největších affiliate sítí u nás.

Protože vím, co v síti affilákům vydělává nejvíc peněz, doporučuju affilákům síť EHub. Jsem spíš technicky založený a mám rád kvalitu. EHub je technicky nejdál ve svém měření a nástrojích pro affiláky. Zároveň upřednosťuje kvalitní kampaně před honěním se za stovkami kampaní jen kvůli tomu počtu.