13 komentářů u “Marketing poděláváním aneb jak Kazma roste po žebříčku vlivu svých obětí”

 1. Andrea V. napsal:

  Tato OMS byla slepovaná a dost zmršená. Kazma má, co potřeboval – mediální pozornost. Osobně si myslím, že ten prank ( fingovaná nehoda) neznamenala, že Leoš prohrál. Jen bych to asi řešila prohlášením jako:“Skrz nesportovní chování Kazmy považuju utkání za skrečované“ nebo tak nějak.

 2. Xx napsal:

  Nepochopil

 3. Petr napsal:

  Souhlasím se vším napsaný výše. I s komentářem Andrey. Díl s Prostřeno byl super, protože podělával to, co bylo patrné už X let předtím. Fingovaná nehoda je už prostě moc, protože nejde o vystoupení z komfortní zóny (ukázání, že Leoš zvládne i jiný životní styl), ale o pomoci, kterou by měl poskytnout každý.

  Kampaň 1/10, merch i osvětlující video – to vše beru realizované opravdu jen jako dolepené, aby se to celé posvětilo. A že Ivo Kazmu podpořil? Tak aby ne, když je to jeden z nejvýnosnějších pořadů.

 4. Barbora napsal:

  V rámci záchrany dalších životů…once more and again…jazyk nelze spolknout. Muze zapadnou a staci primitivni zaklon hlavy vleze k uvolneni dychacich cest. Coz neznamena ze po stresu nemuze nekdo omdlet. Muze. Zastavujte u nehod a naucte se uvolnit dychaci cesty. Dik

 5. Ondroid napsal:

  Dává to smysl, až na to, že při té osvětě vznik i ten web 1z10.cz, který může svým obsahem dost pomoct právě těm lidem, kteří by například z důvodu „já ani nevím, jak pomoct“ nezastavili u Dopravní nehody, ale může přesvědčit i spoustu těch, kteří by jinak hrozně spěchali atd. Sám mám obavy, zda bych v se v takové situaci zachoval správně a věřil si do ní, protože jsem díky bohu sám nezažil a ani nebyl svědkem takové nehody a tak jsem rád, že je tu něco, co dokáže lidem jako já ukázat, co v takových situacích dělat a jak na to reagovat a to mi dodává víc sebevědomí a převrací myšlení z „sakra, nevím co dělat, radši jedu dál“ na „pojďme zachránit lidský život“.

 6. Honza napsal:

  Par komentu k zajimavemu textu:
  – Sazka takto vyhlasena je skutecne pravne neplatna. Reci o doplaceni atp. jsou jen reci. LM ji vazne nebral.
  – Nesouhlasim s nahledem, ze puvodni smysl sazky bylo ukazat, ze nekdo umi zit bez luxusu. Z meho hlediska to je ciste PR. Zadna value v tom nebyla. Tzn. moralni aspekt tam u LM tez zadny neni.
  – Ona porada ukazuje jen smysl premysleni Kazmy. Prilezitost a hledani, jak s ni nalozit. Nedoklada nic o tom, kdy je napadlo spojeni s touto problematikou. To, ze na zacatku nebyla touha po pomoci je zrejme, ale to z meho pohledu neubira na cele veci nic, dokud neni jasne zrejme, ze puvodne chteli jen napalit LM. A to naopak doklada onen zaber (pokud je pravy) neb resili na co to vyuziji. Tzn. hledali smysl cele akce.
  – Oproti one norce je zde velky rozdil. Kazma Leose preci vmanipuloval do pozitivni situace.
  – LM me naopak trosku zklamal. Cekal bych vetsi kreativu reseni… byt jim, slibim K ferrari a pozvu jej do areny. Tam mu predam RC model s tim, ze to bylo predmetem one sazky, vzdyt preci jine nemam…
  – Spatne na cele akci je, ze se tim posiluje neduvera v realitu a aktualni deni. Zase pozitivni je akcent na zdrzenlivost a problem zastavovani.

  Za me celkem povedena taskarice.

 7. sleapy napsal:

  Pěkný článek, rozbor se mi líbí a v lečcems se názorově shodujeme. Show jsem shlédl a nespočet reakcí a komentářů. Pominu-li fakt, že Kazma Leoše a řadu lidí podělal a podělává ne zrovna etickým způsobem, dlouho jsem přemýšlel proč u mne tento díl tak zaujal. A zde si dovolím trochu nesouhlasit s tímto článkem.

  On totiž první, kdo lid podělal, nebyl Kazma, ale vlastně Leoš. V sázce, kterou uzavřel vlastně nemohl prohrát, resp. si vytvořil takovou cestu a podmínky, aby nemohl – aby si prohru mohl na veřejnosti obhájit. Ač, chtěl dokázat ostatním, že luxus ke svému životu nepotřebuje, když došlo na lámání chleba, selhal a kopal kolem sebe. Kazma vyhrál amorálně, Leoš se projevil jako slaboch a člověk, který nedostál svému slovu.

  Proč Leoš věděl, že vyhraje? Nápovědou je vlastně i video Kazmy. Stejně jako sportovci, dokáže i Leoš krátkodobě sebe sama vyburcovat k vyšším výkonům. Na záčátku Kazmovi show bylo vidět, jak Leoš vstává každý den do práce velmi brzo ráno. Má tedy nácvik, udržuje pevné zvyky a dokáže se motivovat po pevně vymezenou dobu. Vstává tak už řadu let a je schopen dřít, ale ví, že po práci „padla“. Věděl, že sázku v měsíčním horizontu bez svého auta dá. Když jej ale Kazma vytrolil a přišel s nabídkou, že si auto půjčí na 2 – 3 měsíce, Leoš kategoricky odmítl s nabídkou maximálně pár dní. Proč? Pokud mělo být pointou sázky ukázat, že Leoš luxus nepotřebuje, ty další 2-3 měsíce jej vlastně nevytrhnou. Koneckonců auto mohl půjčit Kazmovi a sám si půjčit jiné. Například na dobu letních prázdním gabriolet a vozit svou drahou polovičku. S větrem ve vlasech se pak zpětně vysmát Kazmovi a ještě si udělat dobré PR – Leošovo auto (aspoň dle show) mělo pomoci k osvětové reklamě.

  Kdyby se Leoš auta skutečně vzdal, měl celkem dost možností a ve finále z toho mohl vyjít celkem dobře. Jenomže vidina toho, že vlastně bez Ferrari (tj. do doby než si třeba na jiný leasing pořídí další) bude na neurčito, jej vyděsila. Tím tak vlastně prokázal, že luxus prostě potřebuje, i když tvrdí opak. Nemám mu to za zlé, člověk si psotupně zvykne na určité standarty, když se mu daří. Co je ale zklámáním je onen insta post s tragickou nehodou a Leošovým prakticky ubrečeným výrazem. I kdyby ten vůz nedal, tímto krokem (aspoň u mne osobně) dost klesl. Bohužel Leoši, promiň.

 8. Michal napsal:

  Aspon ze ma internet cim na par mesicu, nez to utichne, zit… 🙂

 9. Patrik Chrz napsal:

  Nesouhlasím s tím, že by Leoš Mareš sázku uzavřel proto, aby dokázal, že se obejde bez luxusu. Jeho motivace byla úplně stejná, jako Kazmy – strhnout na sebe pozornost a kdo ví, jestli i něco nevydělat.

  Prohrané sázky jsou totiž Leošovou „značkou“, ať už jde o obsluhu ve stánku v O2 aréně
  https://ekonomika.idnes.cz/moderator-mares-propagoval-sazku-ted-chce-slibenych-1-2-milionu-pb6-/ekonomika.aspx?c=A110522_210949_ekonomika_abr
  nebo moderování v obleku z masa
  https://ekonomika.idnes.cz/nova-se-boji-pokuty-mares-moderoval-v-mase-za-penize-sazky-pnp-/ekonomika.aspx?c=A110524_205603_ekonomika_vel

  Leoš na sebe umí strhnout veřejné mínění a přijde si neporazitelný, proto to „ubrečené video“ jak ho fingovaná nehoda strašně dostala, on totiž od počátku neměl v úmyslu auto případnému výherci předat a to, že nebylo jeho, ale leasingové společnosti rozhodně není nepodstatný detail.

  Tady proti sobě stáli dva velmi sebevědomí lidé a ten víc připravený vyhrál. Víc bych za tím nehledal. A podle mne Kazma splnil i přání článku – odhalit někoho, kdo si to zaslouží.

  1. Maigi napsal:

   Díky za odlišný pohled. Mám rád dobře zargumentované názory, i když jsou jiné, než mám já. Rozhodně to sem patří, ať si čtenář najde svůj úhel pohledu.

 10. Filip napsal:

  Zdravim Maigi,

  musim rict, ze clanek o takto bulvarni problematice me tu na Affilakovi trochu prekvapil, necekal bych ho tu. Nicmene bulvarni tematika funguje – ackoliv jsem si v prubehu cteni rikal, ze me to vlastne vubec nezajima, tak jsem ho docetl 🙂

  At se dari

  1. Maigi napsal:

   Jako marketéra mě to zaujalo. Stejně jako About You. Kdyby to byla jen dobrá kampaň, nevěnuju tomu moc pozornosti. Obě tyhle veřejně známé situace mě ale zarazily a přišlo mi zajímavé je probrat.

 11. Filip napsal:

  Ano souhlasím, marketingově zajímavé. Kazmu jsem zaznamenal, ale jeho styl mě moc nezaujal, takže je fajn přečíst si sofistikovaný komentář, i když bulvární tématika mi jde proti srsti. Nicméně mám pocit, že s tím jak příbývá influencerů, tak sílý i bulvární linka internetu.

  About You mě rozhodně zaujalo, četl jsem jak to vypadá na pozadí Zootu, a myslel jsem, že AY příchází jako konkurence co si hodlá převzít trh.

  Díky za soustavnu autorskou činnost.

Díky za váš čas.

Pokud vás zaujalo, co píšu, sledujte mě na Twitteru, nebo na Instagramu.