2 min čtení 11.9.2017 v kategorii Ze života affiláka

Malá rošáda

Dělám si tak trochu podzimní úklid webů, hostingů, domén atd. Minule jsem tu avizoval, že mi nedává smysl psát affiliate magazín na 2 místa a proto přesunu články z affiláka na bankonauta do sekce affil a z affiláka se stane statická vizitka.

Nakonec jsem to ještě trochu zkomplikoval.

V rámci minimalismu jsem sem, na affiláka přesunul svůj dosavadní blogísek, který jsem psal na maigi.cz. Bude o jeden web méně a ten bordel se tím zpřehlední.

Ono se to totiž dost prolínalo. Na affiláka jsem v jednu dobu dával osobní a pracovní reporty, na blog zase věci týkající se affilu. Bylo to zbytečné a matoucí, můj pracovní život se zkrátka z 90% týká affiliate marketingu a tak své pracovně-osobní zkušenosti budu dávat na jedno místo namísto dvou. Doufám, že o to aktivněji. Maigi.cz už neexistuje, je přesměrovaný sem. To se týká i sociálních sítí. Profily chci mít pod jedním brandem a najdete tam zkrátka každodenní život affiláka se vším, co k tomu patří.

Největší problém mi dělá Twitter. Nelze na něm sloučit dva účty do jednoho. Pamatuji si, jak jsem se kdysi ptal na Webtrhu, jestli mám tweetovat odděleně nebo na jednom účtu. Diskutující mi poradili dva, protože někdo třeba nechce sledovat mě osobně, ale chce sledovat mou práci. To byla chyba, stejně jsem často psal na oba účty totéž. Nemám oddělený pracovní a osobní život + koníčky, protože affil je můj aktivní koníček a práce zároveň. Affilem se zabývám každý den, bez ohledu na to, co je za den, nebo kde se nacházím. Proto budu tweetovat jen na @affilakcz, blogovat na affilak.cz a fotomomentky vkládat na instagram @affilakcz. Druhý Twitter účet asi nechám svému osudu, dokud Twitter nevymyslí nějaké to sloučení.

 
Zní to jako kravina, ale posílám super newslettery. Beru je jako jako takové zhodnocení či sebereflexi posledních dní. Měsíční zhodnocení už v článcích nepíšu, tak ventiluju i trochu osobní novinky takhle. Podle reakcí a čísel vidím, že se to líbí i vám.

Ahoj Michale.

Chtěl jsem poděkovat za Tvé newslettery. Ze všech možných věcí, které mi každý den přistanou do mailu a které automaticky mažu se těmi o Tebe vždycky pročtu. A vždycky si říkám, že bych mohl dát pozitivní feedback - tedy, tady je :).

Lukáš Dudek
ebook Affilák

Přihlaš se k odběru novinek a získej Ebook Affilák zdarma

Ebook jako bonus? Své zkušenosti s affiliate marketingem jsem se pokusil shrnout v jediném ebooku. Popisuji v něm, jak může začátečník vyrůst ve výdělcích dost na to, aby se affilem mohl živit. Jak se stát affilákem na plný úvazek?

1 komentář u “Malá rošáda”

  1. Zahradník napsal:

    Já píšu několik webů o zahradničení a několik o bydlení, tak chápu tu inventuru a následné zásahy. Na jednu stranu psát totéž na dvou webech je docela komplikace, na druhou mi moje trojice umožňuje psát na každém webu jiným stylem a možná i pro jiné čtenáře. Volím jiný slovník, jiný přístup a jiný rozsah textů. Ale snadné to není, to je jasné.