Ze života affiláka

Listopad 2014: report pracovních a osobních aktivit

11.12.2014 3 min čtení

Listopad 2014: report pracovních a osobních aktivit

Reading Time: 3 minutes

Blíží se konec roku a tohle je poslední letošní report z listopadu. Závěrem roku se samozřejmě technicky připravuju na spuštění otevřeného prodeje členství od 1.1., ale byl jsem třeba také už na třetí svatbě letošního roku a odmítl několik žádostí o správu affiliate programů. Díky těmto žádostem jsem ale mohl být svědkem toho, jak se řada větších firem chystá pořádně šlápnout do affilu, takže se máme, na co těšit.

VIP členství

Ohledně členství jsem technicky potřeboval vyřešit 3 problémy. Časově omezený odkaz, prodlužování členství o tolik let, kolikrát se zaplatí a emailové kampaně synchronizované s expirací. Ve chvíli, kdy se mi všechny problémy podařilo vyřešit, donutil mě Petr na Affiliate čtvrtku znovu přehodnotit způsob, jakým tohle prodávat.

V několika věcech měl pravdu, hlavně v tom, že pokud chci spustit affiliate program, málokdo bude chtít propagovat textový odkaz s pomyšlením, že mu vydělá nebo nevydělá třeba až za dva týdny. Vím, že se takhle propagují infoprodukty, ale taky vím, že pro affiláka je důležité mít real-time zpětnou vazbu.

Pokud bych se tomu chtěl přizpůsobit spolu se spuštěním affiliate programu, nedávalo by moc smysl vymýšlet něco jiného na půl roku provozu, než affil spustím. Snad tedy udělám novým zákazníkům radost, když odstraním veškeré překážky a nakonec nechám i stejnou cenu.

V průběhu listopadu jsem taky překopal design prodejního webu. Upřímně s tím předchozím jsem se moc nepáral. S novým sice taky ne, ale vypadá mnohem líp a už se za něm nemusím stydět.

Povinko a ostatní affil weby

Povinko jsem prodal. Už nechci nabízet služby, které bych neprodal z očí do očí a nedokázal o nich zasvěceně mluvit. Rád bych se v tomhle ohledu přesunul k trochu upřímnějším doporučením. Zbavil jsem se postupně affil webů na půjčky a pojištění. Ještě mi zbývají energie, kde moc nevidím budoucnost, i když jsem zvědavý na ten chystaný affil program od E.ON. Dál si nejspíš nechám Heuréka/Hledejceny weby, které mi neberou vůbec žádný čas ani energii.

Upřímnější doporučení, ne které se chci zaměřit, chci spojit se stejnou cílovkou, jaká čte tyhle řádky. To znamená především Smart Emailing, Wedos, Affilbox aj. V tomhle ohledu se těším na dokončení své druhé knížky (ebooku) Bloger. Těším se, že díky tomu rozšířím svou komunitu na čtyřmístné číslo, a že mimo jiné budu moci doporučit zmíněné produkty lidem, kteří je zatím neznají a kterým pomohou.

Ebook Affilák

V listopadu jsem prodal 14 ebooků Affilák, což je hezký na to, že je to asi 3/4 roku po jejím uvedení a prakticky bez propagace. I já sám si v ní pořád rád zalistuju (doma ji mám v tištěné formě). Přemýšlím o jejím obohacení o nějakou tu kapitolu navíc, nebo bonusovém PDFku bokem pro nové i předchozí zákazníky. Napadá vás, co byste chtěli rozebrat podrobněji k tomu, co už tam je?

graf ebook

Affiliate vs. vlastní produkt

Propagovat vlastní produkty a affiliate kampaň se moc neliší. U vlastního produktu samozřejmě vyděláte víc a především si můžete vše lépe měřit, jinak je to ale víceméně stejná činnost. Povím vám teď, proč jsem se místo na nějakou konkrétní kampaň víc zaměřil na vlastní produkty. Jako přirozenou evoluci affiláka jsem to vnímal až zpětně, ale nápad přišel trochu z opačného směru.

Tehdy jsem čekal týdny na řadu plateb, jak je to bohužel v #czaffil oboru zvykem a přemýšlel jsem, jak chci být ideálně placen z mé činnosti na internetu. Myslím technicky odkud a jakým způsobem. Měl jsem nějaké peníze z hodně zdrojů, takže jsem mohl porovnávat, jaký druh výplat mi byl nejpříjemnější. Nejlépe na tom byl platební systém GoPay. Funguje tak, že jednou za měsíc jedenáctého mi uzavře platby a pošle na účet bez toho, abych někam klikal nebo vystavoval fakturu. O 2-3 dny později jsou peníze na účtu. Mimo tyhle pravidelné platby si můžu kdykoliv kliknout v administraci na okamžitou výplatu a do 2-3 dnů mi přijde, co tam zrovna je.

Máloco na internetu funguje takhle dobře a spolehlivě. Chtěl jsem proto mít ze stejného zdroje většinu výplat. Doufám, že to tak po otevření členství bude.

Affiliate Awards

V listopadu jsme si také mohli prohlédnout výsledky hlasování o nejlepší affiliate síť. Nejlépe dopadl Affiliate Club, který se také postaral o další medializaci v časopise Marketing & Media. Jsem rád za každý krok a za každou snahu dostat affil víc mezi lidi. Napadá vás nějaký způsob, jak tohle měřit?

Soukromí

Mimo pracovní záležitosti mě zaměstnávají především přípravy na společné bydlení s Luckou. Momentálně probíhají nějaké stavební úpravy, po kterých bude následovat nákup nábytku. Těším se, až tu ukážu nějaké fotky.

4 komentářů
 1. Jenda

  "Povinko jsem prodal. Už nechci nabízet služby..." - Palec nahoru!

 2. Markus

  Ahoj, nějaké podrobnosti o prodeji povika by nebyly? :-) Jakékoliv... tyto transakce a podmínky prodeje jsou vždy velmi zajímavé... Držím palce! Jen tak dál!

  • Maigi

   Asi nic moc, komu, to poznáš přes nic.cz a za kolik, k tomu řeknu jen, že za míň, než v nejlepších dobách vydělal za měsíc. Poslední dobou se webu nedařilo, nevěnoval jsem se mu.

 3. Za mě můžu doplnit, že také ocením konkrétní info k podobným prodejům. To je cenný insight, který máme všichni rádi. :)

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.