Ze života affiláka

Květen 2014: můj první report a s překvapením

3.6.2014 6 min čtení

Květen 2014: můj první report a s překvapením

Reading Time: 6 minutes

Vítejte v mém prvním – květnovém reportu!

Na úvod samozřejmě patří vysvětlení. Reporty budou měsíční a zahrnou update k veškerým mým pracovním a některým osobním aktivitám. Nejde o report výdělků, i když ty třeba u některých projektů taky zmíním. Myšlenka má kořeny v Johnově článku: „Jak dělám strategické plánování„. Původně jsem si chtěl taky vést podobný dokument, ale nakonec jsem se rozhodl pro veřejnou verzi. Líbí se mi taky reporty Pata Flynna, hlavně ta omáčka okolo. Jak se posunul, co nového se naučil, atp. Mé reporty budou takový mix obojího samozřejmě z vlastního pohledu, jak je vést. Pojďme na věc!

Online podnikání a technika

 • SSD disk

ssdPořídil jsem si do svého MacBooku rychlý SSD disk, protože jsem podezříval z občasného cvakání odcházející pevný disk. Pletl jsem se, byl to větráček, ale koupě rozhodně nelituji. Byla to jedna z nejlepších investic. Konečně mám pocit, že pracuji na stroji z této dekády. Ta změna je neuvěřitelná.

 • SSD hosting

Wedos překvapil, když představil SSD hosting, tak jsem ho hned otestoval po zkušenosti s notebookem (vím, že to není totéž). Výsledek jsem sepsal do článku.

 • Výpadek, viry

Ve chvíli největší spokojenosti s technikou mi dorazila zpráva o zavirovaném hostingu a hned druhý den nastal u Wedosu blackout. Zastihlo mě to na víkendovém výletě bez počítače. Znovu jsem si ověřil, že ideální počet WordPress webů na hostingu je nula. Aktuálně jsem dal vše do kupy (stálo to hodně času a nervů) a WP weby mám zabezpečené jako nikdy předtím. Dokonce mi web Affilák zablokoval 4x za jeden den přístup a dal ban na IP adresu, protože mu přišly podezřelé některé úpravy, které jsem na webu zrovna dělal. Nadále se chci WP webů zbavovat.

Affilák.cz

 • Změna směrem k smartpassiveincome

Magazín Affilák nově povedu víc osobním způsobem. Bude to trochu odklon od čistého magazínu k blogovému stylu. Smartpassiveincome.com je dobrým příkladem toho, co mám na mysli. Kvůli této změně jsem si zrušil osobní blogísek na maigi.cz a místo něj vyrobil jen online vizitku michalmajgot.cz. Dočtete se tam kdo jsem, co dělám a jak mě kontaktovat. Články o osobním rozvoji a nabytých zkušenostech budou tady, protože se z větší části týkají affilu. Ničemu jinému se v zásadě nevěnuji.

 • Reporty

Jednou z novinek nového směru jsou tyto reporty. Napište mi klidně pod článek, co si o nich myslíte a v jakém pojetí byste je chtěli mít. Zatím je mi nejbližší tento, uvidíme, jak se budou reporty dál vyvíjet.

ebook.affilak.cz

 • Prodeje ebooku

Prodeje mého eBooku se docouraly k číslu 81. U čísla 76 jsme spolu s iParťák dali dohromady infografiku, která ukazuje na trend prodejů, platební metody, procento podnikatelů a platební morálku. Nedávno jsem se v tom začal trošku šťourat a uvědomil jsem si, že mám stále velký prostor čísla znásobit. Začal jsem zlepšovat landing page (nově je formulář přímo na homepage) a zkoumat placené marketingové kanály, které by se daly vyzkoušet. Zkoušet to můžete taky díky affiliate programu, který má knížka v AffilClubu.

 • BnmEiPZIMAEEJLyTištěná knížka

V AffilClubu jsme udělali pořádný dotisk tištěné formy knížky, abychom mohli odměňovat affiláky.

Knížku půjde získat různými způsoby, nikdy však nebude určena k prodeji. Je to forma našeho poděkování.

Už tuto středu se bude konat křest, kde knížku pozvaní obdrží jako dárek.

 

AffilClub

 • Tempo exekuce

Vyhlášení 1. eventu, spuštění 7 nových kampaní, nové propagační materiály, 1 soutěž a 8 rozhovorů. Tak vypadá jeden měsíc v AffilClubu. Smlsnou si především affiláci, kteří se zaměří na segment zdraví/hubnutí. Hodně mě překvapila síla kampaně zelenajekava a to hlavně tím, že lidé si objednávají víc balení v nejrůznějším počtu a nejsou to vůbec výjimky. Odměnu s každým balením násobíme, takže affiláci mají žně.

Mraky toho samozřejmě zároveň chystáme do dalších měsíců. Jsme v tomhle tak trošku jako Apple – máme rozpracované i zimní projekty. Tady zatím nebudu víc prozrazovat. Affiláci se ale rozhodně nebudou mít špatně, pracujeme na inovacích, které tu nikdo nedělá. Shrnutí Michala Hardyna o posledních měsících práce stojí za přečtení.

 • Obmění se první desítka?

Pamatujete, jak jsem v rozhovoru řekl, že první TOP desítka affiláků nejsou vždy stejní lidé? Mám pocit, že nejsme daleko od opětovného omlazení a vystřídání veteránů, kteří se nedovedou tak rychle přizpůsobovat. Začínají se krystalizovat nová jména a jestli jim vydrží dravost, určitě se dočkáme nových mladých hvězd.

Povinko

 • Jediný má smysl

Povinko je jediný z mých affil webů, kterému dávám v poslední době nějaký čas a energii. Vidím v něm největší prostor k růstu. I když se k radosti škodolibých komentujících neudržel na prvním místě na klíčové slovo „povinné ručení“ a propadl se celkem hluboko, výdělků se to zas tolik netýká. Ano, je slušný rozdíl mezi prvním a druhým místem, ale jednak mezi pátým a třeba třicátým už je minimální a jednak to slovo je natolik obecné, že třeba „povinné ručení porovnání“ je mnohem cennější.

Co je ale ještě důležitější je, že i kdybyste okupovali přední příčky všech 4 nejdůležitějších sousloví, stejně budete dělat zlomek toho, co se v povinném ručení pouze ze SEO dá generovat. Dá se smysluplněji růst do stran a mít stabilnější podloží.

 • Povinko 2014

Můj plán, jak toho dosáhnout, měl první kroky v implementaci článků a tedy změny html webu na WordPress (no jo, bohužel). Podařilo se mi vše správně nakódovat (pro lepiče kódu jako jsem já práce na týdny), spojit s lehkým redesignem některých prvků, vložit články z magazínu o autech, který jsem loni koupil a …

… a o všechno jsem zavirováním přišel, protože zálohy byly při každodenním tempu změn o dost levelů zastaralé a prakticky už nepoužitelné. Bude mi trvat, než dostanu chuť dělat vše znovu. Mrzí mě, že jsem si nestihl udělat ani screen, který bych tu teď ukázal.

Labs

 • Zahraniční affil

V sekci „Labs“ bych rád měl vždy nějaký test/pokus, který jsem zatím nedělal. Vždy by mělo být něco takového, co si nově oťukáváte, abyste mohli růst. Já si začal trochu oťukávat zahraniční affiliate možnosti. Začal jsem víc pozorovat globální trh a rád bych uskutečnil nějaké pokusy. V nejhorším odejdu s širší znalostí trendů, které by se dali přenést k nám.

Osobní rozvoj

 • Zastavit se

Začal jsem zanedbávat svůj návyk „schůzky sám se sebou“. Rád bych ho obnovil, protože cítím, že v rychlém tempu práce je pravidelné zastavení se, nadechnutí a rozhlédnutí naprosto zásadní. Je nutné korigovat směr podle toho, kde jsem, kde chci být a jak myslím, že se tam dostanu. Moc se mi líbí článek http://zenhabits.cz/umeni-zastavit-se/. Zastavení pomáhá dělat vědomější rozhodnutí. V konečném důsledku máme v životě pouze 29 000 dní a schopnost dělat každý den lepší nebo horší rozhodnutí.

 • Coca Cola

Přestal jsem pít Coca Colu. Držím to už asi dva měsíce a 2x to porušil. Zpozoroval jsem, že už se mi bez zjevné příčiny nerozbuší srdce jako zbíječka jako dřív. Teď zkouším namísto kafe pít lehčí kapučíno a s dalším měsícem zkusím vynechat i to.

 • Úkoly v inboxu

Jedna z věcí, která mi hodně pomohla a kterou třeba Michal Hardyn a další odsuzují, je inbox jako úkolníček. Podle mého názoru je inbox to-do listem tak jako tak, protože každý mail musíte nějak vyřešit, zabývat se jím. Přesunutí svých vlastních úkolů třeba posíláním mailů sám sobě (dělám velmi často) je pak z mého pohledu pouze sloučením dvou to-do listů do jednoho a o starost míň. Inu každému funguje něco jiného.

 • Twitter

Hodně jsem si oblíbil Twitter a naopak na Facebook téměř přestal přispívat. Co je jednodušší, to má mé sympatie a Twitter vyhrává svou stručností a rychlou pointou. Ubíjí mě ty omáčky, když někdo chodí okolo horké kaše. Mám rád rychlé vyplivnutí, co má kdo na jazyku, abych se mohl ihned rozhodnout, jestli tomu věnovat pozornost, případně jak moc zajímavé/vážné to je. Netvrdím, že sám píšu jen podstatné věci, taky tam dávám občas blbosti, ale i ty jsou logicky stručné a neseberou nikomu víc než dvě vteřiny.

Na Twitteru píšu o affilu na @AffilakCZ a „osobní“ věci na @MaigiCZ. Osobní je v uvozovkách, nehraju si na nějaké soukromí na internetu. Co je soukromé, to na internet nepatří, proto jsem si i otevřel Facebook všem.

Překvapení na závěr

Pro ty, kdo by to nezaznamenal, ke konci měsíce jsme se s přítelkyní zasnoubili 🙂 Byl jsem nervózní jak u nějakých zkoušek, ale dobře to dopadlo.

Poděkování

Gratuluji všem, kdo se prolouskal až na konec. Děkuji za vaši trpělivost a doufám, že vám něco z mých článků jakkoliv pomůže. Vím, že bych tomu mohl dávat víc a taky se právě snažím to zlepšit. Vždy tu najdete obsah dělaný pro affiláky a nikdy na vás nebude blikat žádný banner.

Michal

6 komentářů
 1. spyros

  A co teda miesto Wordpressu?

  • Maigi

   Ideálně žádný redakční systém, pokud není nutný. WP používám tam, kde mám články. Všechny ostatní weby jedou na prostých html/css souborech bez administrace.

   • mapler

    A to z jakého důvodu? Co bys na WP doporučil ohledně zabezpečení?

    • Maigi

     Protože tím většinou umožňíš stovky cest, jak pustit viry na hosting a další desítky s každým pluginem/šablonou. Na zabezpečení WP je hodně článků, je třeba udělat skutečně hodně jak v administraci, tak v FTP (CHMOD) a taky v databázi (prefix tabulek atp.). Hodně toho řeší plugin http://wordpress.org/plugins/better-wp-security/ který leccos udělá za tebe.

 2. Kamil Staš

  Super report, držím palce ať ti to vydrží co nejdéle. Jinak ještě jednou gratuluji k zásnubám. Můj tip v tomto ohledu, pokud plánujete svatbu a budete chtít kapelu. Začněte ji shánět hned. Dobré kapely jsou zamluvené klidně i rok dopředu. Tak samo je to i s prostory na svatbu.

 3. Martin

  Super článek. Taky jsem doma ve všech počítačích/noteboocích vyměnil klasické HDD za SSD a je to nesrovnatelný rozdíl. Jsem zvědavý, co přijde po SSDéčkách. Třeba to bude ještě něco o hodně rychlejšího. :-)

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.