Affiliate marketing Affiliate nástroje Doporučené nástroje

Každodenní nástroj full time affiláků

15.9.2014 3 min čtení

Každodenní nástroj full time affiláků

Reading Time: 3 minutes

Někdo se mě u článku z minulého týdne ptal, z jaké sítě je přiložený screen výdělků. Myslím, že tohle by mohlo zajímat všechny, kteří to s affilem myslí vážně. Screen není z affiliate sítě, je to softwarový nástroj. Používá ho většina zahraničních profesionálů a nemohou si ho vynachválit. Co to je za nástroj, co umí a můžete ho využít i pro své účely? O tom bude dnešní článek.

team

Co je Voluum?

Voluum je měřící software od polských vývojařů Codewise, kteří ho dokončili na konci roku 2013 a na začátku letošního roku ho spustili v ostré verzi. Můžete si do něj vložit veškeré své affiliate sítě a programy, kam dodáváte konverze a zároveň z druhé strany vložit marketingové kampaně a zdroje. Ve výsledku budete mít jedinou administraci na veškerou affiliate činnost, kterou můžete sledovat real time. Tedy to, co si někteří tuzemští velcí affiláci vyvíjejí sami pro sebe. To je základní princip softwaru. Není to nic výjimečného, takových softwarů je víc. Když se mu ale podíváme pod kapotu, najdeme hodně zajímavé podrobnosti, kterých konkurenční administrace nedosahují.

screen

Žádné MySQL

Klasikou v SaaS oboru je PHP a MySQL databáze. Voluum svůj software postavil na Javě a vlastním databázovém systému, který zvládne načíst miliardy kliknutí z tisíců kampaní během pár vteřin. Systém pojmenovali VoluumDB a nechali si ho patentovat. Díky téhle technologii můžete škálovat své affil podnikání bez obav z problémového načítání.

Žádné VPS, žádné výpadky

Konkureční měřící platformy pro affiláky je třeba instalovat na vlastní server. Voluum je SaaS řešení, které nemusíte nikam instalovat, stačí vám jméno, heslo a internetové připojení. Výpadky tu nejsou žádné. V případě třeba i přírodní katastrofy se traffic jednoduše přesměruje na jiný server. Mají je na různých kontinentech po celém světě. Díky tomu mimochodem rychleji přesměrovává globální návštěvníky přes bližší server podle toho, odkud na web přichází.

Přesměrování

Můžete své návštěvníky přesměrovat na různé landing page na základě jejich lokality, zařízení, prohlížeče, a dalších parametrů. To je důvod, proč je software oblíbený i mezi affiláky, kteří se zaměřují na mobilní traffic. Pro mobilní uživatele můžete nachystat speciální web. Můžete zajít ještě dál. Pokud nejvíc vašich konverzí dělají uživatelé s OS X, můžete spustit kampaň zaměřenou jenom na ně.

Data 2 roky zpětně

Pokud byste využili jiný software, bude muset běžet na vašem serveru. Ten aby zvládl velké množství dat, bude muset promazávat staré údaje. U Voluum vám vaše data uchovávají 2 roky zpětně a kdykoliv je můžete porovnávat.

srovnani

Affiliate program

Voluum nabízí i affiliate program. Za každého přivedeného zákazníka dostanete 7% z jeho plateb a to doživotně po celou dobu, po kterou bude software využívat. Affiliate program najdete na adrese http://voluum.com/referral-program/.

Cena

Většina nových affiláků s menší trafficem může využívat Voluum zdarma, středně velcí affiláci budou spadat do kategorie 99 dolarů / měsíc, a velcí globální hráči s obrovskými kampaně budou platit vyšší ceny. Hlavním určujícím kritériem je počet událostí, které měsíčně systém změří.

cenik

Dle slov vývojářů, jejich tým neustále roste a vydávají nové funkce každý týden. Můžete jim jako uživatel napsat požadavek na nějakou funkci a pokud uznají, že by mohla být užitečná i pro ostatní, je pravděpodobné, že ji v systému najdete už za pár dní. To je údajně důvod měsíčního paušálu, který nemá financovat údržbu, ale další vývoj platformy.

launch

Díky patentované technologii databáze můžete sledovat real time statistiky ze všech kanálů za pár sekund a můžete spravovat webové a mobilní kampaně na jedné platformě. To dřív nebylo možné. Jako jediní také nabízí API. Chlapi z Codewise vyrobili po ročním vývoji technologicky nejvyspělejší Affiliate tracking platformu na trhu. Dnes si ji můžete vyzkoušet i vy a ve většině případech zdarma.

4 komentářů
 1. radoslav.cerny@centrum.cz

  Michale, je rozdíl mezi Voluum a pluginem do WP s názvem Modern, který taky doporučuješ? Sám potřebuji Dashboard se vstupy z kampaní s Affilboxem, z Adwords a Skliku. Umožní mi to tyto dva softwary? Díky

 2. Maigi

  Rozdíl neznám, protože o WP pluginu Modern jsem neslyšel. Kde ho doporučuji?

  • Radek

   Ukazoval jsi mi tento plugin na Affiliate konferenci: http://themeforest.net/item/modern-responsive-admin-dashboard-template/11004840

   • Maigi

    Jo, tak to není plugin, to je vzhled. Je to šablona, na kterou ti musí to pozadí, tu technickou část někdo doprogramovat. Takže to může umět cokoliv budeš chtít.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.