Affiliate marketing Co/Koho propagovat?

Jaké kampaně nejvíc vydělávají zahraničním affilákům?

13.8.2014 3 min čtení

Jaké kampaně nejvíc vydělávají zahraničním affilákům?

Reading Time: 3 minutes

Při hledání „svého“ oboru, na který se chcete soustředit a věnovat mu měsíce a roky času, se můžete inspirovat v zahraničí. Zajímalo by vás, o jaké obory se dá opřít, protože dlouhodobě fungují nejlépe? Jaká témata kolem těchto oborů využít? Pojďme si je projít.

1. Velké a neustále silné obory zdraví, bohatství a romantika.

 • Trh zdravého životního stylu obsahuje zaměření, jako jsou diety a hubnutí, přestávání s kouřením a nejrůznější zdravotní problémy. Může jít o specializované „hacky“ na paleo dietu a horkou novinku středomořské stravy.
 • Bohatství se vztahuje na internetový marketing, forex, hazardní hry, affiliate marketing, multi level marketing, obchodní příležitosti a další.
 • Z oblasti romantiky fungují on-line seznamky, jak najít manžela / manželku, jak získat vaší ex zpět, a mnoho dalších.

Všechny z těchto hlavních oborů mají nekonečné množství témat okolo, na která můžete cílit. Ta jsou velmi výnosná, protože lidé zoufale hledají řešení svých problémů a jsou ochotni za takové řešení zaplatit.

Většina spotřebitelů hledá „zázračné“ řešení (nebo magické pilulky v případě hubnutí). Ve skutečnosti nejsou ochotni věnovat tomu úsilí, třeba cvičení pro hubnutí, budování on-line podnikání pro peníze, nebo zlepšení jejich sebedůvěry pro snadnější seznamování. Takže, když  nevyhnutelně selžou (protože tomu pořádně nevěnovali energii a myslí, že to nějaký produkt vyřeší sám za ně), můžete jim jít naproti a prodávat jim stále další produkt.

2. Koníčky a zájmy, u kterých lidé utrácí spousty peněz

Koníčky a zájmy jsou také velmi ziskové, pokud se zaměřují na ta témata, kde zákazníci vynakládají spousty peněz na oltář jejich vášni. Když jim něco dává pocit stěstí, nebo radosti, budou za to utrácet peníze znovu a znovu.

Koníčky, sportovní a jiné aktivity dokonale zapadají do této kategorie. Myslete na nákladné aktivity, jako je golf, plachtění, rybaření, cestování nebo lov.

Lidé budou pro jejich vášeň vždy nakupovat nové zařízení a nástroje. Potřebují k nim příslušenství, jsou ochotni zaplatit za školení a rady, nebo věci, které slibují, že se jim v jejich činnosti povede ještě lépe.

Máte k dispozici nekonečně mnoho podkategorií k prozkoumání a v zahraničí rozhodně není nedostatek digitálních a fyzických produktů s affiliate programem.

To je důvod, proč jsou koníčky a zájmy tak lukrativní.

3. Affiliate produkty a služby, které nabízí vysoké provize.

Pod tím si představte půjčky před výplatou (a většinu ostatních půjček), větší úvěry, pronájem privátních tryskáčů, pronájem jachet, online kasína, luxusní zboží jako hodinky, kabelky a šperky, cestování a celá řada dalších produktů a služeb s vysokou cenovkou.

Podpora kampaně s drahým produktem je stejně časově a finančně náročná, jako podpora obyčejné kampaně. Pokud ale doporučujete výlet luxusní jachtou, nebo pronájem soukromého letadla, nemusíte generovat moc prodejů, abyste si vydělali.

Reklamace a storna se také vyskytují v mnohem menší míře u drahých produktů. Lidé nedělají ukvapená rozhodnutí, když platí velké peníze.

S produkty, jako jsou půjčky, nenarazíte na žádný nedostatek lidí, kteří by potřebovali peníze. Ti, kteří si půjčují, si často půjčují stále znovu. Pokud špatně zachází s penězi, je velmi pravděpodobné, že budou vždy špatně zacházet s penězi. Chudí lidé obvykle zůstávají chudí, takže vždy potřebují pomoc.

Gambleři vzácně se svou zálibou končí. Vrací se znovu a znovu lovit své štěstí. Online kasína platí bonus za nového hráče a procenta s toho, co hráč prohraje po určitou dobu nebo doživotně. Můžete si tak budovat kmen a dostávat provizi každý měsíc.

Pokud chcete inkasovat peníze skrz vášně zákazníků, pak si můžete vybrat jednu z výše uvedených oblastí. Všechny mají nekonečné množství zákazníků, jsou výdělečné a velmi lukrativní.

Závěr

Velké evergreen obory jako zdraví, bohatství a romantika nevyjdou nikdy z módy a poptávka po nich bude stále, protože lidé mají neustále problémy, které chtějí vyřešit a než aby na nich tvrdě pracovali, raději koupí výrobek, a doufají, že pro ně vykouzlí řešení.

Lidé se nikdy nevzdají věcí, které jim dělají radost, svým koníčkům a zájmům se budou vždy věnovat a tam je vždy nějaká možnost doporučit nové zařízení nebo produkt, který slibuje, že se jim povede lépe.

Vždy se najdou bohatí lidé, kteří mají téměř neomezené množství peněz, které mohou utratit za super drahé zboží a naopak chudí lidé, kteří neustále hledají peníze a obrací se na úvěrové společnosti a hazardní hry.

Neexistuje žádná jedna jediná kampaň, která je v affiliate marketingu nejziskovější. Pokud chcete vydělávat v oborech generujících velké peníze, pak si vyberte jednu z těchto tří specializovaných oblastí.

3 komentářů
 1. Honza

  Nevím proč, ale článek mi přijde v některých částech až doslova přeložený z nějakého originálního článku ze zahraničního webu, jinak téma super, jen to chce trochu dopilovat, aby se to lépe četlo.

 2. Zbyněk Buřival

  Bohužel zrovna propagace půjček, gamblingu, pilulek na hubnutí a další pseudoprodukty je hodně za hranou. V podstatě člověk pomáhá propagovat šmejd, o kterém moc dobře ví, že je to šmejd. Takové produkty propagovat nechci a nebudu, raději věnuji úsílí propagaci kvalitních a smysluplných věcí. V cestování, hobby, literatuře i mnoha oblastech zdraví jde úspěšně propagovat i solidní produkty a služby.

 3. Jirka

  Těch skupin, kde se dá propagovat, by bylo mnohem víc. Ale bohužel, affiliate je v ČR pořád na začátku, a spousta lidí o něm neví (nebo jsem se setkal i s tím, že nechce vědět - v případě obchodníka). Nedávno jsem prodával můj web o cvičení, který jsem měl spíše jako koníček. Snažil jsem se vést ho seriózní cestou, a tudíž nepropagovat tam pilulky, po kterých zázračně zhubnu, apod. Bohužel, vhodný affiliate, který by třeba propagoval suplementy pro kulturisty jsem nenašel.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.