Affiliate marketing Jak propagovat

Jak schovat a utajit affiliate odkaz

26.10.2012 < 1 min čtení

Jak schovat a utajit affiliate odkaz

Reading Time: < 1 minute

Bannery jsou mrtvé. Kdo chce dělat objem, zaměřuje se na iframe formuláře a textové odkazy. Na profesionální propagaci textových odkazů jsou tu následující jednoduché postupy.

Quick Page/Post Redirect

Pomocí WordPress pluginu Quick Page/Post Redirect můžete snadno přesměrovat jakoukoliv podstránku na externí url adresu. Na affil odkaz tak může směřovat vasweb.cz/cokoliv. Nastavit můžete otevírání v novém okně, „no follow“, pokud nechcete webu předávat ranky a vybrat si můžete i způsob přesměrování (defaultně je nastaveno 302 Temporary).

Vlastní doména

Často autoři kampaní zapomínají dokupovat pomlčkovou nebo naopak bez-pomlčkovou variantu své domény. Pokud věříte, že program bude mít dlouhé trvání (to se asi netýká krátkodobých prodejů info-produktů alá milionové impérium) a pokud věříte, že z něj vyděláte víc než na pár rohlíků, chybějící variantu domény si kupte a přesměrujte ji na svůj affil link daného programu. To uděláte například vyrobením souboru index.php s obsahem:

<?php
header(‚Location: http://www.affilodkaz.cz/aff_id=12345‘);
exit;
?>

Takovou doménu pak propagujete jako by to byla originální doména kampaně. Příjemné na tom je, že to má i efekt brandu. Pokud na vaši doménu bude zákazník narážet často, je možné, že si ji zapamatuje (obzvlášť pokud máte bez-pomlčkovou verzi pomlčkového originálu) a vy dostanete provizi, i když ji vyťuká přímo do adresního řádku.

Po přesměrování

Pokud máte štěstí, bude provozovatel affiliate programu používat systém, který po načtení webu (v našem případě po přesměrování) smaže koncovku s číslem ID. Většinou to tak ale nebude a zkušený návštěvník může vidět, že skončil na affil odkazu. Dobrá zpráva je, že většinou bude dost líný na to, aby mazal načtenou cookie. Pokud však chcete vše dotáhnout k dokonalosti, domluvte se s provozovatelem na přiřazení vaší domény k ID bez udávání parametru. Neměl by to být problém, pokud ovšem nebude naštvaný, že jste mu vyfoukli hezkou doménu.

5 komentářů
 1. LukasP

  Já bych doplnil ještě jeden plugin pro wordpress a to Pretty link Lite, který umí také no follow, různé redirecty i otevírání odkazů v novém okně, ale navíc nabízí i statistiky, které pak můžete porovnávat s tím, co vám ukazuje affil rozhraní.

  • Maigi

   Díky za doporučení, určitě vyzkouším

  • Dada

   Taky používam Pretty Link Litte a ze všech vyzkoušených se mi líbí jeho možnosti nejvíce. A vyhodnocení prokliků je k nezaplacení.

 2. Josef P.

  Tak úplně nejlepší je pokud partner podporuje odkaz bez parametru, žádný problém, kdokoli přijde z domény je tam. Možná bych ti sem doplnil pro majitele stránek na redakčním systému Joomla velmi dobrou komponentu ACLink cloaker, mnoho nastavení, použití, jak pro text, buton, baner, obrázek, atd. Pozor použitelná jen pro Joomla 1.5

 3. Blat

  Do teď jsem řešil přes externí zkracovače, ale tím jsem neměl pod kontrolou.. To je dobrý tip, ani pro to nemusí být vlastní doména, stačí jen subdoména s exit.php

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.