Doporučené nástroje

Jak dopadl test SSD hostingu od Wedosu?

13.5.2014 3 min čtení

Jak dopadl test SSD hostingu od Wedosu?

Reading Time: 3 minutes

O víkendu překvapil známý Wedos nabídkou SSD hostingu – hostingu umístěného na serveru s SSD diskem. Vzhledem k tomu, že jsem si nedávno pořídil do svého počítače SSD disk a poznal ten neuvěřitelný rozdíl, neváhal jsem ani minutu a rozhodl se to vyzkoušet. Nabídka je omezená. Původně mělo jít pouze o víkend, ale vzhledem k chybě v textu se chlapi z Wedosu rozhodli dodržet, co napsali a tak je akce prodloužena do dnešní (13.května) půlnoci. Pod článkem najdete návod, jak si SSD hosting objednat, na webu totiž oficiálně uveden není.

Vzhledem k tomu, že tato akce je součástí prvního testování, nikde zatím nenajdete žádná čísla. Ty si ukážeme teprve dnes v tomto článku.

1) Html web, Dulles, VA, IE 10

Jako první jsem otestoval obyčejný html web. Web by měl být teoreticky svižný. Umístil jsem ho tak, jak je, na doménu u obyčejného NoLimit hostingu u Wedosu a zároveň ve stejném stavu i na druhou doménu na SSD hostingu. Přístup na web byl při testu z města Dulles ve Virginii z prohlížeče IE 10.

Běžný NoLimit hosting u Wedosu:

Snímek obrazovky 2014-05-13 v 1.00.33

SSD hosting:

Snímek obrazovky 2014-05-13 v 1.01.13

Jak vidíte, při prvním načtení je web na SSD hostingu o více než dvojnásobek rychlejší!

2) Html web, Paříž, Chrome

Opět jde o stejný html web. Přístup na web byl při testu z Paříže z prohlížeče Chrome.

Běžný NoLimit hosting u Wedosu:

Snímek obrazovky 2014-05-13 v 1.06.10

SSD hosting:

Snímek obrazovky 2014-05-13 v 1.06.43

Naměřené hodnoty jsou téměř shodné.

3) WordPress web, Londýn, Chrome

Další test už je s mohutnějším WordPress webem, kde jde i o přístup k databázi. Přístup na web byl při testu z Londýna z prohlížeče Chrome.

Běžný NoLimit hosting u Wedosu:

Snímek obrazovky 2014-05-13 v 1.45.40

SSD hosting:

Snímek obrazovky 2014-05-13 v 1.46.49

SSD je rychlejší téměř o vteřinu při prvním načtení a skoro o dvě při opakovaném.

4) PHPBB fórum, Tokyo, Firefox

Poslední test je s PHPBB fórem z Tokya z prohlížeče Firefox.

Běžný NoLimit hosting u Wedosu:

Snímek obrazovky 2014-05-13 v 1.58.36

SSD hosting:

Snímek obrazovky 2014-05-13 v 1.59.24

SSD rychlejší o dvě vteřiny při prvním načtení a při opakovaném je téměř shodný.

Závěr a jak koupit SSD hosting

Je mi jasné, že pro objektivní měření bych musel udělat mnohem víc testů, ale z tohoto základního přehledu můžeme říct, že SSD hosting rozhodně zrychlí načítání webu, i když ne vždy to bude tak silný rozdíl. Zastávám názor, že rychlost načítání webu je pro affiliate a ecommerce zásadní. S každou další vteřinou načítání totiž roste procento uživatelů, kteří ihned odejdou. Také je nutné myslet na uživatele s horším připojením, nebo zastaralým prohlížečem. Je jich totiž většina. Proto je nutné bojovat při optimalizaci webu o každou setinku.

SSD hosting si můžete pořídit už jen do dnešní půlnoci a to tak, že si objednáte nový hosting klasickým způsobem zde a při této objednávce zadáte slevový kód HOSTING100PROCENTSSD – ten vám navíc dá slevu 50% na první platbu, takže ho získáte za nějakých 12 kaček měsíčně. Samozřejmě si k němu můžete dohodit balíčky typu neomezený počet aliasů atp.

7 komentářů
 1. Tomas Zelenka

  First byte u 4) je vice nez vymluvny. Az budou nabizet VPS s SSD tak okamzite jdu do toho :)

  • steny

   SSD VPS od Wedosu nás také zajímá, současná nabídka na českém trhu je dost omezená a z růnýných důvodů nám nevyhovuje, takže jsme skončili u zahraničního poskytovale.

 2. Tibor

  Sleduji, že spolehlivost a životnost SSD disků roste. Uvažuji o výměně starého disku ve svém notebooku za SSD, Ale taky mě zajímá právě hosting s SSD disky. Doufám, že se rozšíří a bude více dostupný i u jiných hostingů. Jen se obávám, že namísto optimalizace webů budou lidi přecházet na rychlejší hosting :D

 3. Marek Hnátek

  Díky za tip. Vypadá to zajímavě.

 4. Martin

  Já jsem s SSD hostingem na Wedosu maximálně spokojen. Sice jsem jej nepotřeboval, ale nemohl jsem odolat 50-ti procentní slevě. :-D Jinak v počítači i notebooku jsem vyměnil klasický HDD za SSD je to úplně neskutečný rozdíl. :-)

 5. don juan

  Nic proti, ale jelikož affilak.cz tu prodává i wedos hosting, tak mě výsldky skutečně nepřekvapily. Test objektivní skutečně není, sám moc dobře vím, že jak např. v prvním testu je nejprve 1.5 vteřiny na ssd a podruhé 3 vteřiny, tak to NEMÁ co dočinění s SSD, omg.. to je prostě pingem a tím, že se to routuje až z USA, ale předpokládám, že toto autor ví a záměrně tu mystifikuje. Aby test byl objektivní, muselo by se provést třeba 5 měření na každý vzorek, ale to by hrozilo, že se rychlost neprojeví, jak by taky mohla, když internetové spojení je hlavní bottle neck a ne rychlost disku.. A NAVÍC - kde je sakra test měření z prahy? doprčic, mě nezajímá, za jak dlouho si můj web načte někdo z Virginie. opět mistifikace, protže zde by se rozdíl neprojevil.

  • Maigi

   Jak bych ty testy asi mohl zneobjektivnit? Ty screeny jsem nepadělal a každý si ty testy může udělat taky - na svém webu a třeba 5x. Ano, mám provizi ze získaného uživatele hostingu, ale to neznamená, že hned musím být neobjektivní. Otevřeně všude říkám, že jejich podpora nestojí za nic a placené zálohy jsou taky k ničemu. Pokud si ale zálohuješ sám a nepotřebuješ jejich podporu, pak Wedos považuju za nejlepší hosting. Proč bych jinak u nich byl? Kdybych byl neobjektivní, tak je propaguju, ale své weby bych měl jinde, ne?

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.