Affiliate marketing Doporučené nástroje

Co umí iPad v rukou affiláka?

20.9.2013 3 min čtení

Co umí iPad v rukou affiláka?

Reading Time: 3 minutes

IPad se obecně vnímá jako prokrastinační zařízení na konzumaci obsahu. Přijde mi to jako velice krátkozraký pohled. Jednak tvořit obsah není na iPadu žádný problém a taky ta konzumace obsahu může být klidně práce. Třeba analýza různých statistik a ukazatelů. Může i affilák využít tenhle tablet ke své práci? Tady je pár tipů:

Codosaurus

Codosaurus je aplikace na úpravu kódu realtime přímo na serveru přes FTP. Ke klávesnici přidá nový řádek znaků, které jsou ve zdrojácích běžné, abyste neměli problém s jejich hledáním. Existuje i v lite verzi zdarma, ta je omezená tuším na editaci html souborů, zatímco plná verze umí otevřít i php a další.

Easy FTP Pro

Další aplikace na úpravu kódu. Je kompletně zdarma s tím rozdílem, že si upravované soubory ukládá do tabletu a po uložení je zase nahraje na server. Můžete si tak vyměňovat soubory mezi tabletem a FTP. Označování části kódu je tu spolehlivější než v Codosaurus.

easyftppro

Textastic

Poslední doporučovanou aplikací na úpravu kódů je Textastic – asi nejlepší a nejdoporučovanější aplikace. S tím ale souvisí i cena, která je $8.99.

textastic

WordPress

Známá blogovací platforma má svou aplikaci pro iPad, která spolu s uvedením iOS 7 dostala nový grafický kabátek. Dá se tu snadno napsat článek i s nastavením úvodního obrázku, vložení médií, odpovídání na komentáře, html úprav atp. Chybí mi jen tlačítko na zarovnání textu do bloku, to dělám normálně v prohlížeči přes /wp-admin, protože se mi to nechce psát kódem.

wordpress

Mailchimp: Chimpstats

Rozesílač mailingových kampaní má hned 2 aplikace. Ta odkazovaná z nadpisu sleduje statistiky otevření mailů, počet a míst kliknutí a podobně. Ta druhá s názvem MailChimp Editor (na obrázku) umí vyrobit a odeslat kampaň pomocí šablon.

mailchimp

Google Drive

Asi nejlepší pracovní aplikace, co na iPad je, poslouží velmi dobře i affilákům. Google Drive umí nejen prohlížet, ale i upravovat vaše dokumenty s naprosto bezproblémovým ovládáním. Nezobrazí jen složité grafy, jinak z funkcí nic důležitého nechybí. Doporučuji si vést přehledy o výdělcích, leadech a investicích právě v Google tabulkách (a občas je pro sichr zálohovat). S novou verzí, která spatřila svět kvůli vydání iOS 7, je aplikace ještě víc přehlednější.

drive

Pro zajištění základních potřeb affiláka většinou postačí prohlížeč internetu. Bez omezení můžete procházet třeba HasOffers (eSpolupráce, AdBenefit..), korigovat PPC kampaně, nebo analyzovat linkbuilding.

Najdete určitě i další aplikace k usnadnění práce affiláka, třeba Google Analytics, PayPal (pro iPhone), PAP4 (Post Affiliate Pro 4), aplikace na editaci obrázků do správných rozměrů, aplikace do internetových bankovnictví a další.

Jaké používáte vy?

5 komentářů
 1. frances

  Ahoj musim rict ze na iPad (mam vetsi 2ku) jsem si jako na pracovni nastroj nikdy nezvykl. Na vyrizeni mailu dobry, ale pokud bych si mel predstavit ze pisu clanky (si diakritikou) nebo edituju kod a uploaduju na FTP tak se mi delaji mzitky pred ocima. Na prohlednuti statistik ok, ale ze bych mel tvorit na iPadu se mi moc nezamlouva, mnohem (mnohem) efektivnejsi je pro me PC.

 2. Radek P.

  Souhlasím s Frantou. Navíc proč se omezovat jen na iPad. Tyhle aplikace určitě existují i pro druhou platformu. Google Drive společně s Wordpressem určitě. Na ftp se taky něco najde. Pro práci na tabletu je pro mě hodně limitující označování a kopírování. To je k zbláznění. Navíc tablet není zrovna ergonomické zařízení. U počítače sedím 12-14 hodin denně a moje zápěstí už řve. Pokud o víkendu vezmu do ruky tablet, řvou dvakrát tolik. To, co na počítači vyřeším za pár vteřin, na tabletu řeším několik minut. Pro mě to je zkrátka o ergonomii a času. Tablet beru jako výbornou čtečku nebo odreagování v podobě her.

  • Radek P.

   Omlouvám se, ještě dodatek: Co ta ikonka druhý řádek, první ikona zleva? K tomu se nedovíme nic? :)

   • Maigi

    http://www.shoemoney.com/2012/04/12/shoemoney-iphone-ipad-affiliate-marketing-free-for-a-limited-time#.

  • Maigi

   Vůbec jsem neměl na mysli, abyste pc zahodili ;) Souhlasím s tím, že na pc je vše desetkrát rychlejší. Tohle je jen zamyšlení nad tím, zda to jde i z iPadu. Zda jde udržovat affil podnikání někde z autobusu atp. Při koupi tabletu přece hned neuvažujete o tom, že se zbavíte počítače a budete 12 hodin denně na iPadu.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.