3 komentářů u “Jak nejjednodušeji vyřešit GDPR na blogu”

 1. Martin napsal:

  Zdravím, v textu k bezplatným ebookům máte uvedeno:

  U formuláře se musí nacházet souhlas. Napíšete větičku, že návštěvník souhlasí s těmi zásadami, které jsme vytvořili. Souhlas musí být dobrovolný a nemůže být podmínkou pro stažení něčeho zdarma. Nejsnadněji to uděláte tak, že fajfka nebude povinná.

  Ovšem když si nyní chci stáhnout nabídnutý ebook na této stránce, už to bez odsouhlasení podmínek, které umožňují obesílání i dalšími informacemi z vašeho webu nejde. Jak je to tedy správně?:)

  1. Maigi napsal:

   Dobrý den, díky za důležitý dotaz. Jistě bude zajímat i ostatní. Jak jsem doslova psal, „nejsnadněji to uděláte nepovinnou fajfkou“, to znamená, že to není jediný způsob. Já používám jiný. Rozhodně vám ale doporučuji používat ten rozšířený a osvědčený. Já jen experimentuji a můj způsob jsem zatím nikomu nevysvětlil ani nedoporučil. Možná by mi ani při případné kontrole neprošel, kdo ví. Pečlivě jsem si přečetl, co musím a nemusím a dočetl jsem se, že musím technicky umožnit stažení bez podmínek, ale už není stanoveno jak a jestli to musím návštěvníkům nějak extra usnadňovat. Možná to je právně v pořádku a možná není, tady je prostor pro různé výklady. Proto takový postup nedoporučuju a raději to udělejte klasicky volitelnou fajfkou. Díky za postřeh.

Díky za váš čas.

Pokud vás zaujalo, co píšu, sledujte mě na Twitteru, nebo na Instagramu.