Affiliate marketing Co/Koho propagovat?

Do jakých kampaní se pustit v roce 2015

29.12.2014 2 min čtení

Do jakých kampaní se pustit v roce 2015

Reading Time: 2 minutes

Jako člověk, který se svému oboru věnuje, se stýkám s ostatními a buď zprostředkovaně nebo přímo se dozvídám neustále nějaké novinky. Díky tomu jsem o řadě novinek věděl před jejich zveřejněním, ale sám jsem o nich nemohl informovat. Vždy bude část informací, kterou nemohu pustit ven a přitom bych rád. Napadlo mě ale, jak vám předat tu výhodu a přitom nic neprozradit.

Řekl jsem si, že bych vám mohl doporučit, do jakých kampaní a oborů se v roce 2015 pustit (když už máme ten přelom roku) s tím, že vás pak časem potká událost či novinka, která vám bude hrát do karet, protože jste si vybrali tu správnou kampaň. Takže jaké kroky doporučuji s tím, co vím?

Svět zdraví

Tady je největší novinka už venku, Svět zdraví spustil vlastní affiliate program. Ten přes 5DM nadále zůstane aktivní a vy si tak můžete vybrat. Když 2 subjekty bojují o stejného affiláka, vždy na tom affiláci profitují. Zítra si budete moci přečíst rozhovor s Josefem Hůlou, zakladatelem Světa zdraví o jeho začátcích a o spuštěném affiliate programu.

Když uděláte obecný projekt zaměřený na zdravý životní styl, budete mít vždy k dispozici různé kampaně bez obav s ukončení některé z nich. Zaměření se vyloženě na kampaň Svět zdraví ať už napřímo či přes 5DM přinese již v úvodu roku potvrzení správnosti takové volby.

Mikropůjčky

Půjčky a mikropůjčky jsou stálicí v affiliate oboru a i když je v nich velká fluktuace kampaní, na trhu se usazují 1-2 zahraniční hráči s kapitálem a zkušenostmi z okolních států. Minimálně jeden z nich je připraven nabídnout veškeré podklady affilákům v prvním kvartále roku 2015 a má ambice stát se stabilním partnerem s dobrým technickým a finančním zázemím.

Pokud zvolíte mikropůjčky jako svůj obor a začnete stavět web na míru nějaké nabídce, možná ji budete muset později jednou změnit, ale přijde hráč, se kterým to může fungovat dlouhá léta bez komplikací v tomto tématu tolik obvyklých.

Plyn

Všichni už zřejmě víte o chystaném affiliate programu pro E.ON. Vždy rád vidím, když se někdo pokusí postavit si vlastní platformu na míru svým potřebám. Je to znak toho, jak vážně to s affilem myslí. Pro E.ON zajišťuje affiliate program specializovaná agentura Argo22 se svou platformou Performes.

argo

Zkušenosti s platformou vám přinesu začátkem roku formou recenze celého affiliate programu. Affiláci zaměření na energie se mohou těšit. Doposud žádný affiliate program v energiích nebyl zpracován takhle dobře. Kombinace silného inzerenta se specializovanou online agenturou může být řešení, které to změní. Elektřina se k plynu však zatím stále nevyplatí přidávat.

Finance, povinné ručení, pojištění obecně

Tyto klasické lead-gen oblasti jsou další stálicí tuzemského affil oboru, ve kterém se sice pohybují stále stejní stabilní hráči, ale i ti mohou překvapit. Jeden z nich možná nebude nikdy o svých chystaných plánech informovat veřejně, pokud ale budete jako affilák s tímto zaměřením produkovat nějaký uchopitelný objem, jistě budete osloveni nebo předám váš kontakt. O stabilitu a dobré zázemí se nemusíte obávat. I tyto vody budou rozčeřeny kvalitním affiliate programem s veškerým myslitelným propagačním materiálem a individuálním zacházením.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.