2 komentářů u “Bariéry vstupu do online byznysu rostou”

 1. Lukáš napsal:

  Můj kolega má na tohle krásnou větu: „Kdyby všichni striktně dodržovali všechny zákony, tak svět ze dne na den zkolabuje.“

  Souhlas, je to riziko. Ale jestli ono pořád není větší riziko nedělat vůbec nic.

 2. Roman napsal:

  Tak tenhle blogpost mi jenom potvrdil to, co už si dlouho myslím. Na internetu podníkám přes 10 let, ale když vidím, co se děje, hlavně z legislativního hlediska, tak jsem se stáhnul do ústranní a našel si práci. Dělám něco smysluplnýho, mám peníze jistý a nemusím furt řešit žalobný výzvy, soudy (které jsou 50/50) a další unavující tahanice. Mimo to si vydělám ještě víc peněz. Online projekty si obsluhuju přes víkend a do ničeho novýho se už nepouštím.

  Svět se v prdel obrací, vůbec si neumím představit jak bude internet vypadat za 10 let. Někdo v těchto zákazech vidí příležitost, a možná že to tak i bude, ale bruslit na tenkým ledě s možností extrémních pokut není pro lidi co mají rodinu. Stačí vidět jak EU vráží do Google s Youtubem apod.. zachvíli se na netu už ani nezasmějete protože všude se budete otírat o nějaký právo, který by mohlo někoho pohoršit.

  Žalobu za recenzy jsem řešil už několikrát a několikrát to skutečně došlo až k soudu a jednou jsem dokonce platil pokutu, byť byla recenze naprosto relevantní. Tohle pochopíte až uvidíte jak české soudy fungují. Každý soud je 50/50 bez ohladu na to jestli jste v právu nebo ne.

  Takže co opravdu stále funguje je dělat nějaký SHIT BLACK HAT projekty, kde píšete nesmyslný text, narvete tam traffic a generujete money. Vše anynomně – nic vám nehrozí a když někdo napíše tak co, smažete to a otevřete jinde, who cares. Tohle je cesta, které se držím, i když už hodně okrajově. A práci jsem si našel právě proto, abych mimo tohle dělal něco smysluplného.

Díky za váš čas.

Pokud vás zaujalo, co píšu, sledujte mě na Twitteru, nebo na Instagramu.