Affiliate marketing Affiliate nástroje Doporučené nástroje

Affiliate literatura: Jaké má čtenář možnosti?

6.8.2014 3 min čtení

Affiliate literatura: Jaké má čtenář možnosti?

Reading Time: 3 minutes

Takový obyčejný český čtenář si moc o affiliate marketingu nepočte. Může si najít buď anglické knížky o globálním trhu, jednu českou o globálním trhu, dvě české o českém trhu a tím to vlastně končí. Všechny druhy affiliate čtení pro českého affiláka vám dnes představím.

knihachia

Ewen Chia: Jak jsem vydělal svůj první milion na internetu

Začneme hezky česky. Pokud půjdete do běžného knihkupectví a budete chtít česky psanou knížku o affiliate marketingu (a nebudou se na vás dívat jako na blázna), pak bude knížka „Jak jsem vydělal svůj první milion na internetu“ od Ewena Chii to jediné, co dostanete.

Ewan je jeden z TOP globální affiláků. Narodil se v Singapuru a affiliate marketing začal dělat při práci. Dřel každý den od 11 hodin večer do 3 hodin do rána po celých 5 let. Výsledkem je, že se v affil sítích, kde se zaregistroval, stal pokaždé velmi brzy jedničkou. Dnes své zkušenosti šíří dál skrz školení a poradenství své firmy Autopilot Internet Income.

Kniha je tedy psána o globálním trhu a nabízí rady a nástroje bez ohledu na naše česká specifika. Na druhou stranu má před námi značný náskok a tak jsou rady aktuální, i když je knížka z roku 2011. Klade důraz na budování opt-in emailového seznamu a duplikaci a automatizace svých prodejních taktik.

Koupit můžete třeba tady: http://knihy.cpress.cz/jak-jsem-vydelal-svuj-prvni-milion-na-internetu.html

knihaaffilak

Michal Majgot: Affilák

Další knížkou s affiliate tématikou je moje kniha Affilák. Prozatím (než vydá knížku Mário) je jedinou českou affiliate knihou o českém prostředí, tedy nepřeložená od českého autora. Píšu v ní, jaké jsou rozdíly mezi malými affiláky, kteří se sotva uživí a velkými affiláky, kteří generují statisíce měsíčně. Píšu o všech fázích, kterými si musí velcí affiláci projít, co dělají jinak a jak přemýšlí.

Víc o knížce spolu s referencemi čtenářů najdete na prodejní stránce eBook verze: http://ebook.affilak.cz

knihamario

Mário Roženský: Jak prodat více díky affiliate marketingu

Máriova knížka zatím nevyšla, ale je na spadnutí. Četl jsem její hrubou verzi a jde nejen o ucelený návod pro novopečené inzerenty a majitele affiliate programů / sítí.

Obsah je natolik kvalitní, že by mohl být také návodem na práci affiliate managera. Nedávno jsem psal o tom, že tuto pozici skoro nikdo v ČR nedělá a jak je přitom lukrativní. Klidně by si knížku mohl přečíst nějaký běžný online marketér a rázem by věděl o práci affiliate managera víc než řada samotných managerů, kterých tu není moc.

Start prodeje sledujte na adrese: http://knihaoaffiliate.cz/

knihaostrov

Antoine Walker: How I made $10 Million from Internet Affiliate Marketing

Kombinací, která má na trhu největší zastoupení, jsou samozřejmě anglicky psané knížky o anglicky mluvícím trhu. Vybral jsem vám knížku od Antoine Walkera. Proč?

Tento Kanaďan popisuje velmi detailně své začátky od výdělků $1-8 měsíčně bez zkušeností metodou pokus/omyl až po situaci, kdy si pořídil vlastní ostrov v Karibiku.

Z jeho psaní je cítit velká skromnost a důraz na fakt, že začínal s ničím a bez znalostí. V současnosti je cestovatelem na plný úvazek a žije si svůj sen.

Koupil jsem na Amazonu: http://www.amazon.com/Million-Internet-Affiliate-Marketing-ebook/dp/B008VIKWUG/

knihafranta

František Szabó: Affiliate kniha

Předobjednat si můžete také knížku od Františka Szaba, kterou však slibuje vydat už od ledna 2012 a zatím jsme se nedočkali. Mezitím už párkrát změnila zaměření a podtitul. Ptal jsem se na ní Franty na nedávném AffilNet srazu a říkal, že nevyjde dřív než za rok. Pokud by však vyšla, stala by se také jednou z mála českých affiliate knih na trhu.

Předobjednat můžete tady: http://affiliatekniha.cz/

4 komentářů
  1. Půjčka portál

    Super tipy:-) Antoine Walkera hned objednávám, zbytek mám, nebo budu mít ;-)

  2. Dave

    Díky za super tipy. Škoda, že literatury na téma affil není mnoho, ale určitě něco z těchto knížek vyzkouším :)

  3. Stano

    Ďakujem za super tipy na knihy.

  4. […] odkud se dají čerpat informace o affiliatu není zrovna dost. Maigi jich pár popsal v článku Affiliate literatura. Zde je zmíněna i bájná Františkova tajemná kniha, která se […]

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.