Affiliate marketing Události z oboru

Affiláci se začínají profesionalizovat

29.5.2013 < 1 min čtení

Affiláci se začínají profesionalizovat

Reading Time: < 1 minute

Dnes jsem v kanceláři prohlásil, že Ferratem to všechno začalo. V affilu je krásně vidět, že roky jsou v onlinu asi to, co desetiletí v offlinu. Ty úplné začátky jsem prošvihl, ale pořád můžete najít zapadlé články o spouštění eSpolupráce a jaké tehdy nabízeli provize. Ty doby už jsou pryč, affil už zná víc lidí a je mnohem těžší z něj vytáhnout nějaké slušnější výdělky. Nová generace affiláků musí zabrat mnohem víc. Jsou tu ale i ti, kteří se mění s dobou a umí se přizpůsobit.

Asi nemusím připomínat, že affil není pasivní příjem. Pokud ho tak berete, dlouho to nevydrží. Snažím se připomínat důležitost investic, údržby a inovací, ale v posledních měsících vidím, že profesionální affiláci už jsou mnohem dál.

Za statisíce si vyvíjejí nástroje, které nikdy neuvidí nikdo jiný, než oni sami. Jednoduše se jim víc vyplatí je provozovat sami pro sebe, než poskytnout i ostatním a to i v případě, že by inkasovali velké částky.

Někdy si říkám, že je hrozná škoda, že ty jejich sofistikované nástroje nikdy neuvidí veřejnost. Je škoda, že nikdy nespatří světlo světa jako komerční verze, škoda, že o nich ani nemůžu mluvit.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.