7 komentářů u “9 lifehack vychytávek, které mi pomáhají být efektivní”

 1. Lukáš napsal:

  Díky za tipy, taky něco málo přidám.
  Co se týče vyřizování úkolů, vyhovuje mi Eisenhowerův princip důležitosti a členění do 4 skupin. Umožňuje mi v záplavě úkolů rozeznat ty důležité a těm se věnovat. Tím, jak denně aktualizuji úkoly na ty málo podstatné úkoly kolikrát díky bohu ani nedojde. K tomu využívám tuto free online appku: https://app.eisenhower.me/

  Pokud jde o RSS, tak ty mi vyhovují natolik, že prakticky nečtu zprávy. Pokud brouzdám po internetu a narazím na zajímavý článek, mám v prohlížeči rozšíření od Feedly, které mi přidá článek do oblíbených záložek a to se mi přes IFTTT spáruje s Kindlem. Večer, než jdu spát mám co číst.

  Emaily úplně stejně. Od té doby, co jsem objevil kouzlo filtrů a archivace se snažím mít složku příchozích neustále prázdnou. Tam, kde očekávám odpověď si dávám maily do Google úkolů, abych to případně nezapomněl urgovat. S ženou taky nedáme dopustit na sdílené kalendáře. Pár mých známých nechává plánování volného času jen na svých drahých polovičkách a absolutně netuší, kdy mají volno a kdy ne, což mě fakt zaráží a vytáčí.

  Na dárky celá rodina využívá aplikaci dejmidarek.cz, kde funguje zamlouvání. Vždy tak víme, co komu dát a nekupujeme blbosti. Portál si občas doplní vlastní affil link, ale přiznám se, že to moc nezkoumám. Prokazuje nám to dobrou službu.

  Teď jsem začal experimentovat s appkou Fabulous, která je fajn na naučení drobných a zdravých návyků – pitný režim, snídání, cvičení… (nejen prací je člověk živ). Zatím jedu cca 15 dní, nevypadá to špatně.

  1. Maigi napsal:

   Super, díky za tipy!

 2. Jarda Pajskr napsal:

  Bezva inspirace.

  Archivace emailů je super věc. Dřív jsem nevěděl k čemu ten archiv slouží. Tak jsem to jednou zkusil. Od té doby mám schránku prázdnou a nejsem ve stresu.

  Mohl by si rozvést bod 4. Praktická poznámka?

  Docela by se mi něco podobného hodilo. Ale mám Windows a Android.

  Přijde mi to zajímavé, ale moc tomu nerozumím. To si na notebooku vytvoříš složku do které všechno napíšeš a pak se ti to spáruje s telefonem? Nebo v tom obchodě musíš vytáhnout notebook?

  1. Maigi napsal:

   Ad bod 4) Mám to v Apple poznámkách, takže je to synchronizované s iPhonem. Pro ne-apple zařízení bych volil něco jako evernote (spíš nějakou alternativu, evernote mi nepřirostl). Třeba Google drive. Nebo to mé starší řešení – měl jsem na blogu podstránku /ucty, o které nikdo nevěděl a nebyla indexovaná.

 3. Radim napsal:

  Ted akorat nevim ktera mys od Applu ma konektor zespodu, ale to je detail … Emaily: co prijde si oznacim flagem (ukol,ke cteni, pozdeji) atd a resim si pak jen ty ktere aktualni chci … schovavat emaily sam pred sebou mi prijde divne 🙂 … rss ctectu feedle projdu vzdy vecer a co me zaujme ulozim do pocketu v kalendari cas na cteni 🙂 … neustale ale bojuji s casem organizaci dodrzenim priorit (asi kazdy) … Poznamky: tak stejne slozka Remember a mam tam vse cisla uctu poznamky k prihlasovani (i cislo velikosti kosile, kalhot atd … vcetne od pritelkyne … v obchode pak vzdy vim :-D) … co se tyka ukolu vyzkousel jsem od things jeden velky inbox, deleni dle skupin (pracovni zajimove a jine) ale stejne vzdy narazim na vlastni disciplinu odkladani nezazivnych ukolu …

  problem je take hodne dat zdroju myslenek napadu a to se snazim co nejvice likvidovat mazat

  1. Maigi napsal:

   Magic mouse 2 – ta poslední. Je to strašná blbost, co v Applu vymysleli. https://affilak.cz/wp-content/uploads/magicmouse2.jpg

Díky za váš čas.

Pokud vás zaujalo, co píšu, sledujte mě na Twitteru, nebo na Instagramu.