Affiliate marketing Události z oboru Ze života affiláka

7. Affiliate čtvrtek: první přednášky

4.4.2014 2 min čtení

7. Affiliate čtvrtek: první přednášky

Reading Time: 2 minutes

První placený affiliate čtvrtek má opět o kousek blíž k formátu konference. Uskutečnili se 2 přednášky na téma nízkonákladové kampaně a gambling affiliate, v rámci krátkých pitch se představily novinky a jako tradičně jsme se do prostor nevešli. Výběr poplatku usutečnil Mário formou kolování klobouku, který chtěl pro velký úspěch nechat kolovat ještě jednou či dvakrát. 🙂

Samuel Hornek – Nízkonákladové kampaně

Na Samuelovi byla hodně znát nervozita z přednášení, přesto se snažil trpělivě vysvětlit princip, přínosy a postup při zkoušení nízkonákladových kampaní včetně jejich zhodnocování. Samuel přirovnal práci affiláka k práci investora a na závěr čile odpovídal na dotazy.

Luděk Šafránek – Gambling affiliate

Těšil jsem se na zajímavý pohled z temnější stránky affiliate marketingu. Jsem také příznivcem kvalitní argumentace, ale z pana Šafránka se Nick Naylor nejspíš nestane. Sám vím, že člověk může sám před sebou i před okolím obhájit prakticky cokoliv, protože cokoliv se dá argumentovat z obou stran a také nekritizuji nikoho, kdo gambling, adult či půjčky v affiliate propaguje, ale obhajoba byla tak slabá, že spíš pobavila publikum. „Pokud to neděláte vy, udělá to někdo jiný“, „při špatném svědomí dělejte charitu a ono se to vyrovná“ a „zatajte skutečného provozovatele nastrčením zahraničního subjektu“ je v kostce celá přednáška.

nick-naylor
Nick Naylor z filmu „Děkujeme, že kouříte“ by podobnou přednášku bral jako výzvu.

V rámci krátkých pitch byla připomenuta affiliate konference v režii VIV NETworks 15.5. v kině Atlas a další konference o emailingu dva dny předtím, tedy 13.5.

foodpandaZa AffiliateClub jsem připomenul, co se nám povedlo od minulého affil čtvrtku – soutěž, tisk knížky Affilák, rozeslání prvním výhercům, otevření blogu, lifetime cookies, stěhování do nových kanceláří, nový zaměstnanec Michal Krajsa a představil jsem řadu novinek, které jsme si nechávali na konec.

Mezi ty patří nové kampaně během příštího týdne: FoodPanda, Whichairline, Green Coffee, spuštění série rozhovorů (pokud ovšem zvládne náš tweet nahnat 100 retweetů) a aby toho nebylo málo, připravili jsme pro nedočkavé affiláky landing page k chystaným Affiliate Club Eventům – affiliateclubevent.cz.

Následoval networking, dozvěděl jsem se řadu nepublikovatelných informací o affiliate trhu, získal pohled od ne úplně tradičních affiláků a podepisoval svou knížku, kterou si donesl Martin Bětík, jeden z výherců naší soutěže. Cítil jsem se jako celebrita… :))

Příští měsíc affiliate čtvrtek nebude, protože se koná affiliate konference v režii VIV NETworks, takže se uvidíme tam. Na ten další ale určitě doražte.

Další články:

http://www.hardyn.cz/7-affiliate-ctvrtek-affiliateclub-predstavil-spoustu-novinek/ 

Jeden komentář
  1. Martin

    Já do gamblingu nedělám, ani to neplánuji. I přes určité morální dilema musím souhlasit s tím, že "pokud to neděláte vy, udělá to někdo jiný". Lidé pokud chtějí, tak si cestu k těm sázkám apod. najdou, tak proč na tom nevydělat.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.