Ze života affiláka

2014: bilancování roku

7.1.2015 3 min čtení

2014: bilancování roku

Reading Time: 3 minutes

S lednem je tu i další report. Přemýšlel jsem, jak ty prosincové reporty mám pojmout, protože jde nejen o prosinec, ale také o přelom roku. Nakonec jsem si řekl, že ty reporty konce roku budu nahrazovat oblíbeným celoročním bilancováním.

Když se ohlédnu za rokem 2014, byla v něm samozřejmě neuvěřitelná spousta událostí, zážitků a pracovních projektů. Těch skutečně důležitých, je ale jen pár. Na časové ose dole je, co vidím, když se řekne rok 2014.

 • Knížka Affilák
  únor 2014
 • Zásnuby s Luckou
  23.května 2014
 • Odchod z 5DM
  červen 2014
 • Dovolená v Řecku
  srpen 2014
 • Spuštění VIP členství
  1.září 2014

Vlastní produkty

Z pracovního hlediska šlo o rok zaměřený na první zkušenosti s výrobou a prodejem vlastních produktů. Na začátku roku jsem byl především affiliate manager a affilák. Koncem roku už je vidět zaměření především na vlastní produkty. Kariéru affil managera jsem ukončil a většiny affil webů se v rámci koncentrace zbavil. Neznamená to ale, že bych affil stále nedělal, nebo dělat nechtěl. Jen jsem velkou část z toho, co jsem se v affilu naučil, zužitkoval především při prodeji vlastní věcí. Ve svých VIP článcích o tom všem podrobně píšu.

Prodej vlastních produktů bych nezrealizoval bez FAPI. Ten požívám aktivně od února 2014 a za tu dobu mi ukazuje vyfakturovaných 382 tisíc. Jak je vidět na grafu, drtivá většina pochází z prodejního týdne v září a letošního prvního týdne 2015, kdy jsem znovu otevřel členství. Jde tedy v zásadě o vydělané peníze za 14 dní prodeje.

vydelky

Affilák.cz

Magazín Affilák oslavil 2 roky existence. Za tu dobu jsem napsal 137 článků, z toho 96 v roce 2014. Povídali jsme si tu přes 493 komentářů. Web při zveřejnění nového článku navštíví téměř tisíc lidí, 650 ho sleduje na Facebooku a 500 na Twitteru. Díky VIP členství jsem našel způsob, jak vydělávat na něčem, co jsem dosud bral jako koníček.

Affiliate projekty

Celý rok 2014 se nesl v duchu koncentrace a minimalismu, takže jsem se spíš než na spouštění nových affil projektů soustředil na to, jaké odstranit, aby zbylo místo na to důležité. (Rok předtím jsem se o totéž snažil v osobním majektu, ten se mi naopak v roce 2014 vymkl z ruky a opět se cítím jako majitel hromady zbytečných věcí.)

Myslím, že jsem si tím připravil dobrou půdu k velkému affiliate projektu, který chystám jako jeden z cílů na letošní rok. Zatím o něm nechci pouštět podrobnosti.

Cíle v roce 2015

Je mi jasné, že za rok se ohlédnu a uvidím opět jen pár důležitých momentů, které stojí za to. Rád bych tu v příštím bilancování viděl:

 • Svatba
 • Dokončení chystané knížky Bloger
 • Spuštění affiliate programu na členství
 • Dlouhobě 5 nových nebo prodloužených členství týdně
 • Hotový affil projekt v první fázi

Knížka Bloger vhodně doplní mou sbírku vlastní produktů, které už dále nemám v plánu rozšiřovat. I když vždycky jsem chtěl mít nějaký SaaS produkt v affil oboru jako Mário :). Knížka Bloger má taky za cíl víc rozšířit povědomí o oboru minimálně mezi 300 000 potenciálních zájemců. Na tom vyděláme všichni, když se bude affil víc popularizovat.

Ostatní pracovní cíle mají společné, že se snaží zužitkovat, co jsem se naučil v affilu všemi možnými způsoby. Je tam cíl pro Michala jako affiláka, jako inzerenta a jako člověka, který rozšiřuje obor dál mezi ostatní. Jako affil managera už se vidím maximálně pro svůj vlastní program.

Soukromí

Po Silvestru už s Luckou bydlíme spolu. Zařizujeme se, máme už většinu nábytku (stále v krabicích) a pracujeme na posledních stavebních úpravách. Moc se těšíme, až to bude vše hotové a já se těším, až s vámi budu moct sdílet některé interiéry.

Víc si vybírám, s kým se chci stýkat a bavit. Připadám si odtažitější vůči lidem, na kterých mi něco vadí a naopak víc energie dávám lidem, kteří mě insipirují. Mám pocit, že se mých 5 lidí, se kterými se nejčastěji stýkám, mění. Víc si važím těch, kterých jsem si už vážil a míň těch, ke kterým jsem tohle cítil méně. Zkrátka ty nůžky se mi rozevírají a cítím rozdíl. Rád bych tu vyzdvihnul například Mária a Michala Hradila jako jedny z mála, kteří si zaslouží obdiv nejen kvůli svým pracovním výsledkům, ale zejména díky své povaze. Jedním z důvodů, proč to zdůrazňuji, jsou nové zkušenosti, které znovu dokazují, že to není ani normální ani běžné.

Affilák newsletter
Affilák newsletter ze zákulisí

Namísto sociálních sítí posílám každý čtvrtek pohled do zákulisí pracovního i osobního života.

7 komentářů
 1. Tomáš Dekan

  Hodně štěstí s projektem a poděkuj za mě Lucce za pomoc při výběru vína :-)

 2. Kamil Staš

  Pěkný souhrn. Ať se Ti daří. Můj malý tip. Pokud víte termín svatby, začněte co nejdřív shánět kapelu. Dobré kapely i ty svatební jsou totiž obsazeny klidně i rok dopředu.

 3. Petr

  Jsem se tě chtěl zeptat - máš české affil projekty výhradně na .cz doménách, nebo se nebojíš využít i třeba .eu nebo.com doménu?

  • Maigi

   Výhradně na .cz doménách. Když hledám doménu a není volná .cz koncovka, tak hledám dál. Zbytečně by mi utíkali lidi překlepem na .cz doménu jiného majitele a od něj by se v případě velkého úspěchu webu už možná nedala nikdy získat.

 4. Peter

  uplne súhlasím s Maigim aj ja by som už s odstupom času miesto http://slevovekody.eu/ volil nejakú inú .cz domenu ikeď nie až z takým dobrý výstižným názvom.

 5. […] http://affilak.cz/2014-bilancovani-roku/ […]

 6. Ivo

  na koncovce záleží, pokud si buduješ brand. Pokud jen seo spamuješ na KW, tak můžeš mít klidně .eu, .biz, .xxx je to fuk, pokud se dostaneš vysoko v SERPu

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *