Rozhovor s affilákem: Tomáš Dekan

Jak ses dostal k affilu?
Tohle už ani nevím, asi přes webtrh nebo warriorforum, kde jsem si přečetl, že se dá affilem dost vydělat. Zkouknul jsem i několik zajímavých kurzů o affilu v USA, které mě dost nakoply.

Pamatuješ si, na čem jsi udělal svou první konverzi?
Invia 🙂 i když ji už moc nepoužívam, pak v USA pár dolarů za pár mailů.

Proč jsi po prvních konverzí z usa nezůstal s affilem v zahraničí?
USA je pro affil super trh. Provize jsou trošku někde jinde, ale dost omezující je jazyk. Osobně mě moc nebaví psaní a bez toho to v USA nejde. Pokud to chcete dělat hodně profi, potřebujete opravdu hodně psát nebo někoho, kdo bude rád psát za vás.

Kdy jste se dali se společníky dohromady?
S hlavním parťákem se známe už od střední. Máme vcelku zajímavý team. Affil se většinou v USA dělá ve dvou lidech. My jsme 4.

Hádáte se často, nebo jste ve strategických rozhodnutí jednotní?
Často nemáme stejný názor, vždy ale najdeme společnou řeč a cestu.

Jak je to dlouho, co firma dělá statisíce měsíčně z affilu?
O přesných výdělcích nemám úplný přehled, protože všechny peníze investujeme do rozvoje našich aktivit, jinak je to určitě několik měsíců.

Jaká kampaň ti dělá procentuálně největší příjem?
Především se focusujeme na finanční trh a částečně na pojištění. Určitě máme v plánu další segmenty, ale zatím si vše necháváme pro sebe.

Jaký zdroj ti přináší největší a naopak nejkvalitnější traffic?
Prioritní pro nás je organická návštěvnost, jelikož je nejkvalitnější. SEO a PPC jsou u nás na prvních místech a dáváme jim velký důraz. Jedinou nevýhodou může být obrovská konkurence v segmentech, které děláme.

Jaký máš podíl českého vs zahraničního affilu?
V současné době je pro nás zásadní ovládnutí CZ trhu a poté se chceme zaměřit na affil v zahraničí. Zajímají nás trhy na Slovensku, Maďarsku, Rusku atd.

Zaměřuješ se na nějakou úzkou specifickou niku, nebo je ti to jedno a bereš cokoliv, co konvertuje a má slušné provize?
Tak určitě jsou pro nás zajimavé kampaně, kde je dobrý traffic a konverze stojí za to. Máme určité intertní kritéria, co je pro nás zajímavé a co ne.

Jaká ta kritéria jsou? Co musí kampaň splňovat, abys o ní uvažoval?
Co je pro mě osobně důležité, je velikost provize a hledanost. Pokud dané téma může dělat alespoň 1000 Kč denně, je to pro nás zajímavé.

Kolik času ti affil bere týdně?
Affil je pro nás hlavní prioritou, takže se mu snažíme dávat co nejvíce času. Hodinově to asi nedokáži říct, ale stává se, že jsem v kanclu třeba do 3 do rána.

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den?
V 9 hodin přijdu do kanclu, zkontroluji maily, klasika. Weby - jestli vše jede, pak se buď linkují naše weby, anebo tvoříme nové. Práce je to hodně. Momentálně máme opravdu hodně aktivit.

Jaká z těchto aktivit tě v současnosti zaměstnává nejvíc?
Asi vývoj nových webů a linkbuilding.

Jaké jsou tvé plány do budoucna? Kam se chceš posunout za měsíc, za půl roku, za rok?
Plány jsou velké. V nejbližších měsících chceme rozjet velké projekty, na které se chystáme už delší dobu. Do roka se chceme dostat na pozici top 5 největších affilů v ČR.

Díky za rozhovor.

20 komentářů
Napsat komentář