O mně

Reading Time: 3 minutes
Michal Majgot

Jmenuji se Michal Majgot a prakticky všude mi začali zkráceně říkat „Maigi“.

Jsem affilák, internetový podnikatel a bloger.

Na blogu pomáhám affilákům a blogerům živit se svým webem a s výdělky nakládat lépe než já.

Jaké mám zkušenosti v affiliate marketingu?

V affilu se mi hodně dařilo i hodně nedařilo. Zažil jsem dny, kdy jsem byl v zisku 30 tisíc korun a dny, kdy jsem byl 30 tisíc ve ztrátě. Ve třech různých affiliate oborech, které spolu neměly nic společného, jsem dosáhl na šestimístné měsíční příjmy. Rekord je zatím cca 700 tisíc obrat za měsíc u jedné kampaně, na které jsem pracoval se společníkem. Zažil jsem i velké pády u jiné kampaně z 90 tisíc měsíčně prakticky čistého zisku na 500 korun měsíčně. Utratil jsem miliony korun na to, abych otestoval, co funguje a co ne. A byly to tvrdé lekce.

Jako affiliate manager jsem postupně řídil dvě, tou dobou z největších affiliate sítí u nás. Pomáhal jsem je zakládat. Šlo o sítě Adbenefit (usetřeno s.r.o.) a AffiliateClub (5DM s.r.o.). V nich jsem řídil kampaně od hráčů jako Česká Spořitelna, Home Credit, Provident, Equa bank, ePoptavka, Sfinance, Klik pojištění, atd… Většinou z oblasti lead-gen.

O affiliate marketingu jsem napsal první českou knihu.

Jaké mám zkušenosti s online marketingem obecně?

V affiliate marketingu jsem si vyzkoušel snad všechny strany a projekty. Každý mě něco naučil a každý další jsem stavěl jinak a dlouhodoběji. Dnes jsem zakotvil u zatím nejdlouhodobějšího projektu Berlička.

Kromě affilu jsem zabrousil i do klasického online podnikání s vlastním produktem. V minulosti jsem nabízel svůj ebook, placené členství, vzdělávací kurz a spolu s programátorem Honzou Gulou jsme vytvořili a provozujeme SaaS aplikaci na správu cashflow Bankonaut.

Tu jsem dlouho potřeboval a na trhu nic podobného dodnes neexistuje. Dobře spravovat peníze je stejně důležité, jako je vydělávat. Dobře si uvědomuji, že peníze štěstí nepřinesou, ale také vím, že jejich nedostatek umí způsobit spoustu neštěstí a ničit celé rodiny. Taky nechci, aby se ostatní dostávali do problémů, které jsem sám ochutnal.

Proč o těch zkušenostech bloguju?

Nesnažím se chlubit. V té cestě je i nespočet chyb, průserů a pádů. Chci vám jen ukázat, že mám pár zkušeností, o které se s vámi mohu podělit. Zkušenosti, díky kterým se můžete živit kdekoliv, kde je připojení k internetu. Zkušenosti, díky kterým nemusíte opakovat mé chyby.

Věřím, že naučit co nejvíc lidí živit se online pomáháním druhým a ještě s těmi výdělky rozumně nakládat, je to nejlepší, co mohu světu dát.

Taky věřím, že ekonomicky stabilní jedinci, firmy, vesnice, města i státy mohou pomáhat ostatním, inspirovat je a posunout svět dopředu. Naopak ekonomicky nestabilní nic z toho nemohou. Mají plné ruce práce s bojem o přežití.

Sám také moc dobře vím, co znamená bojovat se složenkami a žít v permanentním stresu. Pokud to znáte taky, ale zároveň máte svou vášeň a chcete svým čtenářům pomoci, napište mi. Udělám, co budu moci, abych vám s tím pomohl.

Co o mně píšou v médiích?

Michal Majgot: Kouzlo úspěchu tkví v tom, co neudělalo 90 % affiláků
Michal Majgot: 95 % placeného obsahu na Affilákovi bude z mé hlavy
Marketing & Media: Trendy affiliate marketingu
Přednáška na téma „affilákem na plný úvazek“ na affiliate konferenci

Co o mně říkáte vy?

Rád bych Vám poděkoval za všechno, co pro své čtenáře děláte. Vaše články jsou plné inspirace a pomáhají mi lépe pochopit affiliate marketing.

Pavel Semerád

Ahoj Michale.
Chtěl jsem ti pochválit tento e-book. (25 Tipů na články, které přitáhnou pozornost) Podle mě to rozhodně nebylo mrhání časem a pro mnoho publisherů to má určitě velkou hodnotu.
Osobně si ji zařadím do sbírky mezi „TOP klenoty“.
Vážně skvělá práce! 
Inspiruješ mě.

S pozdravem,
Robert Novotny

Můj kontakt máte proto, že mě z dlouhodobého hlediska zajímá affiliate a hledám kvalitní obsah. Druhá věc je, že vás považuji se hvězdu v oboru u nás a vždycky se snažím hledat v tom co mě zajímá lidi, kteří patří k těm nejlepší.

Tomáš Suchý

Dobrý den,
děkuji za tip na knihu…
obratem jsem ji koupil… Rád čtu takové knihy… Za ty roky co podnikám už jich byla hezká sbírka…
A díky za tipy.. z knihy Affilák. Některé rady mi vynášejí desítky tisíc měsíčně…
Ať se daří Rád čtu Váš Blog a určitě nepřestávejte ale pokračujte.
Díky…

hezký den
S pozdravem
J. Lysek

Michal Majgota mám po přečtení jeho knihy za profesionála s lidským přesahem.

Petr Vavřinec