Ze života affiláka

Novoroční bilancování 2017/2018

18.1.2018 4 min čtení

Novoroční bilancování 2017/2018

Reading Time: 4 minutes

Rok 2017 se po pracovní stránce slušně vydařil, hlavně v affilu. Vlastně víceméně všechny mé projekty se nějakým způsobem týkaly affiliate marketingu. Něco jsem už rozebíral v článku o půlročním updatu.

V druhé polovině roku jsem pokračoval v rozjetých projektech, nejvíc se mi ale začalo dařit v nové, crypto-affiliate oblasti. Takové události mě neustále nutí přemýšlet a přehodnocovat, protože mi nejvíc přináší něco, čemu se věnuji nejméně. Kromě kryptoměn jsem se začal nově také zajímat o chytrou domácnost, což mě vrátilo do dětských let, kdy jsem si hrál se slaboproudem, diodama a motůrkama…

PPF

Někdy od března nebo tak nějak jsem začal aktivně spolupracovat na jednom projektu PPF, konkrétněji Inovačního centra Home Creditu. Začalo to jako pár hodinová konzultace, nakonec se tahle spolupráce ale rozvinula a dnes mi zabírá nejvíc času. Po těch zhruba deseti měsících můžu říct, že jsem spokojený s tím, jak jsme spolupráci nastavili a hlavně za to, jaké kolegy jsem tu poznal. Pracuji také po boku pár starých známých z affil oboru, které jsem zase díky téhle spolupráci měl možnost poznat blíž. Zajímavý je rozhodně i náhled pod pokličku každodenní práce v režii vysoce postavených managerů a jejich uvažování, i když k tomu se dostávám vzácně.

EHUB

Přibližně ve stejné době začala má spolupráce s affiliate sítí eHUB. Té bohužel nestíhám dávat tolik času, kolik by si zasloužila. Ondra je velký dříč a síť vede pragmaticky v zájmu inzerentů i affiláků. Vnímám eHUB trochu jako Litecoin – na to, co umí, by se o téhle síti mělo mluvit desetkrát víc. Jen mě mrzí, že jsem k tomu v roce 2017 nepřispěl tak, jak bych chtěl.

Bankonaut

Spuštění Bankonauta jako SaaS aplikace, bylo jedno z mých předsevzetí. To jsem sice nestihl, ale dobrá zpráva je, že appka je v zásadě hotová a spuštění je už jen o drobnostech a administrativě. Na aplikaci jsem začal spolupracovat s programátorem Honzou, kterého jsem poznal v PPF, a který kromě technické stránky samotnou myšlenku podpoří také jako společník. Jsem za to hodně rád a měl jsem mu to navrhnout už dávno, nemusel by Bankonaut tak dlouho čekat na své zrození. Máme podobné přemýšlení a mimochodem prsty jedné ruky by mi stačily na to, spočítat lidi, které jsem poznal, s podobně dobrou úrovní finanční gramotnosti. Dva prsty by mi nejspíš ještě zbyly. To jsem mu sice ještě neřekl, ale dlouhodobě sleduju, jak zachází a přemýšlí nad svými penězi.

Co jsem stihl, je spustit web Bankonaut.cz. Mám s tímhle magazínem velké plány. Samozřejmě tam představím tu stejnojmenou aplikaci, ale rád bych web viděl jako jakýsi středobod předávání finanční gramotnosti a všeho, co se jí týká. Když vidím, co všechno je lidem tlačeno pod touhle samolepkou za „rady“ a produkty, chci se jednou ohlédnout a říct si, že jsem vytvořil místo, které peněženkám obyčejných lidí skutečně pomáhá a ne je dojí. Peníze považuji za velmi důležité pro každého. Souhlasím s tím, že štěstí nepřinesou, ale zároveň věřím, že jejich nedostatek dokáže být strůjcem slušné dávky neštěstí.

Kryptoměny

Všiml jsem si, že kryptoměny začaly zajímat nejednoho affiláka. Většina z nich spekuluje, drží na zhodnocení, radikálně se distancuje od „jasné bubliny“ nebo zkouší těžit. Já si vybral jinou cestu. Testoval jsem všechny možné způsoby i strategie, jak na kryptoměnách vydělávat a nakonec vykrystalizovala jako nejvýdělečnější ta pro mě nejpřirozenější – affiliate.

V crypto affilu se mi podařilo dosáhnout absolutně nejvyšší ROI, vedle které bledne i držení vysoce růstových kryptoměn. Jedné burze se mi podařilo za nulové náklady dodat přes tisíc nových obchodníků, ze kterých mám procenta z feeček a další denně přicházejí. V jiném affiliate programu jsem zase zhodnotil náklady desetinásobně během prvních pár dní testování. To sice není tak moc v porovnání s tím prvním, ale otestoval jsem toho víc a ukazuje se, že stále platí rčení „při zlaté horečce prodávej lopaty“.

Naštěstí v tomto novém crypto-oboru má téměř každá burza, směnárna nebo ICO projekt svůj affiliate program, takže je z čeho vybírat.

Možná to vypadá, že jsem se tomu hodně věnoval, ale opak je pravdou. Získal jsem nejlepší výsledky v oblasti, které jsem se věnoval nejméně. Paretovo pravidlo. Abych své úsilí v crypto affilu zesílil a koncentroval, napadla mě myšlenka krypto fóra. Jeho založení a rozjetí paradoxně ani moc úsilí nevezme. Kromě vkládání affil odkazů má ale takové fórum i ušlechtilejší účel. Můžu pro ostatní i sám pro sebe koncentrovat informace a zkušenosti, které jsou momentálně různě roztroušené po FB skupinách. Ty jsou s neustále opakujícími se dotazy nováčků a obtížným prohledáváním dost nepraktické. Fórum najdete na adrese cryptoforum.cz. Zatím tam affil moc nedávám, to přijde až s užitečným obsahem.

V souvislosti s kryptoměnama jsem si předobjednal chystanou novou verzi Trezoru – Trezor T a i když ještě nedorazil, obecně bych se rád víc posouval k early adopters a byl u víc věcí, které mě zajímají, mezi prvními.

Osobní rozvoj a ostatní

 • Spojení bankonauta s magazínem o affilu, přesun blogu na affilak.cz viz Malá rošáda.
 • Svou agendu jsem začal vést ve skvělém softwaru Things 3 a nemůžu si tohle rozhodnutí vynachválit.
 • Sledoval jsem seriály House of Cards, Ray Donovan, Billions a Blacklist. Obohacují mě chytré postavy, naopak se držím dál od hloupých televizních seriálů, které jen kradou čas.
 • Zatím to není aktuální, ale s Luckou plánujeme přesídlení do Říčan, díváme se po možnostech bydlení a tak. Líbí se nám myšlenka trávení části života mimo hektickou Prahu a přitom v jejím dosahu. Teď to sice tak máme, ale za každou drobností musíme do Zličína, zatímco Říčany jsou jako město samostatné a je tam vše, co potřebujeme.
 • Máme štěně 🙂 Jmenuje se Čiko a najdete ho na mém instagramu.
 • Rok 2017 bohužel provázeli i zdravotní trable a hospitalizace. Nechci to rozebírat, ale taky nechci uzavřít rok s tím, že všechno bylo super.
 • Začal jsem se zajímat o chytrou domácnost. Vrátilo mě to k hraní si se slaboproudou elektronikou. Jako dítě jsem si rád hrál s přepínačema, LED diodama a motůrkama. Teď jsem k tomu přidal Arduino, ESPčka a obecně IOT hračky. Hraju si s nejrůznějším napojením na Home Kit od Applu a dělám podobné srandy.
 • Nevím, jestli to víte, ale mám ségru Eriku. Nově jsem jí vyrobil osobně-pracovní web (trochu horkou jehlou, ale MVP), takže pokud byste potřebovali něco výhodně pořešit kolem pojištění v podnikání/firmě nebo doma, můžete rovnou otestovat poptávkový formulář na webu erikamajgotova.cz. Zmiňte se, že mě znáte a třeba vám vykouzlí ještě o chlup výhodnější řešení 😉 Hlavně teď do Valentýna prý umí 20% slevu na pojištění nemovitosti a domácnosti.
  .

7 komentářů
 1. […] Michal Majgot – “V crypto affilu se mi podařilo dosáhnout absolutně nejvyšší ROI, vedle které bledne i držení vysoce růstových kryptoměn. Jedné burze se mi podařilo za nulové náklady dodat přes tisíc nových obchodníků, ze kterých mám procenta z feeček a další denně přicházejí. V jiném affiliate programu jsem zase zhodnotil náklady desetinásobně během prvních pár dní testování.” […]

 2. […] František Szabó – Jaký byl rok 2017 a jaký bude rok 2018 DigiNomad – Jak se vydařil rok 2017 Tomáš Zdražil – Rok 2017 jsem žil naplno, nejen těch 178 dní za hranicemi Milan Pichlík – Můj báječný rok 2017 a plány na 2018 Ladislav Výsmek – Rekapitulace roku 2017 a cíle pro rok 2018 Gabka Koščová – Ohliadnutie za rokom 2017 Veronika Hurdová – Co mi dal rok 2017 David Nogol – Co mi přinesl rok 2017 Pavel Jašek – Rekapitulace 2017 Michal Hardyn – Shrnutí roku 2017 Daniel Gottwald – Jaký byl rok 2017 a plány na 2018 Pavel Ungr – Jak je na volné noze po 4 letech? Pavel Drábek – Můj rok 2017 Jakub Drahokoupil – Jaký byl můj rok 2017 Lenka Krsová – 12 věcí, co mě mezi řádky naučil rok 2017 Peter Chodelka – Rok 2017 zhrnutie Michal Majgot – Novoroční bilancování 2017/2018 […]

 3. […] http://affilak.cz/novorocni-bilancovani-2017-2018/ […]

 4. M

  Kašlete na psa a pořiďte si dítě ;) Jinak super článek Maigi.

 5. Ivo Kucak

  Myslím že to crypto fórum nie je až také top - možno by miesto toho bolo lepšie vytvoriť nejaká blogísek alebo magazín. Lebo odhadujem že to bude také pomerne mŕtve a prázdne fórum. V každom prípade affiliate na crypto - je v tom obrovský potenciál a teoreticky možno bude ešte aj rásť.

 6. […] http://affilak.cz/novorocni-bilancovani-2017-2018/ […]

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.