Affiliate marketing Události z oboru Ze života affiláka

Mikulášský 11. Affiliate čtvrtek & 2. AffilSraz

4.12.2014 5 min čtení

Mikulášský 11. Affiliate čtvrtek & 2. AffilSraz

Reading Time: 5 minutes

Přesto, že první čtvrtek v měsíci je dnes, už včera se uskutečnil jedenáctý Affiliate čtvrtek. Díky svému netradičnímu termínu byl některými nazýván AffilSrazem, což je akce, která nahrazuje Affiliate čtvrtek, když se zrovna nekoná.

V úvodu Mário navázal na svou minulou přednášku o webinářích. Protože v mezičase proběhl jeho vlastní webinář, mohl konkrétními čísly podložit svá minulá tvrzení. Sedělo všechno kromě konverze do shlédnutí webináře. Tam uváděl 50%, ale realita byla 30%. Je to ale jedno, protože finální prodeje odpovídaly Máriovým předpokladům.

Další webinář bude mít už 9. prosince. Bude na téma, jak napsat knížku a tak trochu radikálně bude nezištný bez prodeje v jeho závěru. Jak ale známe Mária, určitě webinář nějak zapadá do jeho celkové strategie. Přihlásit se na něj a vyfasovat nějaký ten dárek můžete na adrese http://mariorozensky.cz/jak-napsat-knihu.

volsor

Při tradičním představování novinek se jako první slova zhostil zástupce společnosti Volsor, která se zabývá affilem v oblasti půjček. Začal bohužel trochu nešťastně připomenutím historie sporu Volsor Vs. Leadsor a svou obhajobou. Podle mého názoru affiláka moc nezajímá, kdo je ve sporu v právu a určitě se nedá na stranu jednoho, protože ten o sobě prohlásí, že za nic nemůže. Jen těžko můžeme věřit jednomu, když do toho nevidíme. Důležitější ale je, že jakákoliv podobná situace affiláka od propagace odradí, ať už to bylo jakkoliv. Nikdo nechce riskovat své výdělky či traffic a málokdo se pustí do tak nejisté a nepřehledné situace bez jakýchkoliv obav. Proto nerozumím tomu, proč téma sporu Volsor včera vůbec otevíral.

volsor2

Měl se zaměřit na to hlavní a tím je nový provizní systém. Schvaluje 100% dodaných leadů v 5 různých cenových hladinách od koruny po tři stovky dle kvality. Tu určuje real-time ověřováním ve více než 12 000 registrech.

affilclublogoDruhým řečníkem byl Michal Hardyn, který poděkoval hlasujícím účastníkům ankety Affiliate Awards za výborné umístění. Výsledek této ankety dostal v rámci PR do časopisu Marketing & Media. Prozradil také, že v affiliate osvětě čtenářům se zájmem o marketing hodlají pokračovat například ve spolupráci s časopisem Franschizing.

V rychlosti představil 2 novinky a těmi jsou vzorky zdarma pro affiláky, kteří tak mohou vyrobit autentický a důvěryhodný obsah včetně fotografií a videí a ebook pro začátečníky v affiliate oboru. Ten si můžete stáhnout v rámci nedávno představené Affiliate Academy.

Slovo následně dostal Ivo Prax, šéf Business Developmentu. Ten zmínil počet kampaní, který přerost 50 a spolu s letáčkem, který kluci rozdali všem přítomným, vyjmenoval 5 nejzajímavějších z nově spuštěných. Těmi jsou Dealko, eshop s nealkoholickými nápoji, Artedio.cz, značková móda, Sporty.cz, eshop se sportovním oblečením, ZhubniChytře.cz, online kurz o hubnutí a Rohlik.cz, internetový supermarket.

Podle letáčku se můžeme těšit i na SaaS produkty s provizí z každé platby získaného zákazníka.

 econea-logo

Nový affiliate program přišel představit za eshop Econea.cz Ondřej Martinek. Ten se stal jeho affiliate managerem. Pokud eshop neznáte, zabývá se prodejem ekologických a ekonomicky přínosných produktů do domácnosti. Zákazníci jsou lidé, kteří chtějí ve své domácnosti víc ušetřit nebo jejím provozem méně ekologicky zatěžovat životní prostředí.

Provize činí 10 % z objednávky (bez poštovného a DPH) a spolu s objemem může růst výš. Průměrná objednávka za posledních 6 měsíců odpovídá 1 023 Kč. Konverzní poměr je 1,97 %.

V rámci propagačních materiálů jsou k dispozici odkazy, bannery (statické i dynamické), vzorové PR články, vzorové e-mailovy a PDF partnerům pro rychlé zorientování se. Iframe formuláře prý budou do budoucna.

Eshop Econea byl pro mě překvapením, protože ho mám už delší dobu v záložkách a plánuji s jeho pomocí také provozovat domácnost nízkonákladově a bez zbytečného plýtvání vodou, teplem a elektřinou.

Affiliate program najdete na affil.econea.cz.

svet_zdravi_logo

Asi největším překvapením středeční akce je rozhodnutí inzerenta Svět zdraví, jednoho z největších inzerentů AffiliateClubu, představit vlastní affiliate program. Díky němu se můžete na inzerenta napojit napřímo a zhodnotit, jak obstojí jeho péče o affiláky vedle AffiliateClubu, jaké budou finanční podmínky a jak rozdílné možnosti budou u propagačních prvků. Na všechny podrobnosti jsem se ptal v rámci nočního networkingu Josefa Hůly, který společnost založil.

Napřed několik čísel. Oborem se Svět zdraví zabývá od roku 2011 a vzhledem k tomu, že zpracovává tisíce leadů měsíčně na 72 kamenných pobočkách v Čechách a na Slovensku, nejde o žádného trpaslíka. Za poslední 4 roky vyplatili affilákům přes 30 milionů (1-1,5 milionu měsíčně) a chtějí se rozšiřovat například i nově do Polska.

Obecně obhospodařili už přes 46 tisíc klientů a je vtipné, že mají spočítáno, kolika kil jich zbavili. V tuto chvíli to je 171 678 Kg.

Co affiliate program Světa zdraví nabízí?

Přístup k affilákům

 • obor hubnutí a zdraví – trend poslední doby
 • nejvíce vyplacených peněz v oboru
 • česká firma = nové produkty šité přímo pro náš trh = možnost následných upsell apod.
 • solidní zázemí
 • tým, který je připraven Vás podpořit – marketing, grafika, spec. projekty,…

Propagační materiály

 • iframe, odkazy, API, banery, weby apod., landing page, email šablony, vzorové ppc inzeráty,…
 • nové služby (mikroskopie-krve.cz, video-cvičení,…)
 • doživotní cookies
 • nejkonverznější web k dispozici
 • aktivní online chat pro top affiláky
 • 100-ky úspěšných příběhů klientů k využití
 • mnoho vzorových článků

Provizní podmínky a produkt

 • platí se za srovnatelné služby nejvíce
 • platí se za každý lead, bez vytáček
 • výplata peněz denně, max. do druhého dne (v případě potřeby financí na dárky se údajně můžete stavit a dostanete je ihned v hotovosti)
 • více druhů produktů
 • nově i služby ZDARMA (vstupní konzultace apod.)

Konkrétně

 • Vstupní konzultace s nutričním specialistou (běžná cena 600,- Kč – se slevou dnes pouze 200,- Kč)
  • cena za KAŽDÝ lead: 180 – 240,- Kč + individuální podmínky dle kvality a objemu
 • Vstupní konzultace s nutričním specialistou ZDARMA
  • cena za KAŽDÝ lead: 130,- -180,- Kč + individuální podmínky dle kvality a objemu
 •  Speciální služby (mikroskopie krve, další odborná vyšetření)
  • dle individuální dohody
 • Nové projekty v 2015
  • dle individuální dohody

Affiliate managerem je Roman Kozar a pokud vás kampaň zaujala, ozvat se můžete na partnerstvi@svet-zdravi.cz nebo tel.: 774 744 574.

ecomholding cocky

Na závěr Mário vyzval přítomné účastníky k popsání nějakého problému, který aktuálně řeší. Michal Hardyn se na schůzce s E-commerce Holdingem například dozvěděl, že tento velikán Jakuba Havrlanta po vstupu investora (více zde) řeší, jak se stát do jednoho roku jedničkou na affiliate trhu v situaci, kdy nemáte o peníze nouze.

Naopak cocky-kontaktni.cz řeší, jestli se na affil trh vůbec cpát, když už mají 30% trhu online čoček.

Další reporty

Jeden komentář
 1. […] http://affilak.cz/mikulassky-11-affiliate-ctvrtek-2-affilsraz/ […]

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.