Ze života affiláka

2014: bilancování roku

7.1.2015 3 min čtení

2014: bilancování roku

Reading Time: 3 minutes

S lednem je tu i další report. Přemýšlel jsem, jak ty prosincové reporty mám pojmout, protože jde nejen o prosinec, ale také o přelom roku. Nakonec jsem si řekl, že ty reporty konce roku budu nahrazovat oblíbeným celoročním bilancováním.

Když se ohlédnu za rokem 2014, byla v něm samozřejmě neuvěřitelná spousta událostí, zážitků a pracovních projektů. Těch skutečně důležitých, je ale jen pár. Na časové ose dole je, co vidím, když se řekne rok 2014.

 • Knížka Affilák
  únor 2014
 • Zásnuby s Luckou
  23.května 2014
 • Odchod z 5DM
  červen 2014
 • Dovolená v Řecku
  srpen 2014
 • Spuštění VIP členství
  1.září 2014

Vlastní produkty

Z pracovního hlediska šlo o rok zaměřený na první zkušenosti s výrobou a prodejem vlastních produktů. Na začátku roku jsem byl především affiliate manager a affilák. Koncem roku už je vidět zaměření především na vlastní produkty. Kariéru affil managera jsem ukončil a většiny affil webů se v rámci koncentrace zbavil. Neznamená to ale, že bych affil stále nedělal, nebo dělat nechtěl. Jen jsem velkou část z toho, co jsem se v affilu naučil, zužitkoval především při prodeji vlastní věcí. Ve svých VIP článcích o tom všem podrobně píšu.

Prodej vlastních produktů bych nezrealizoval bez FAPI. Ten požívám aktivně od února 2014 a za tu dobu mi ukazuje vyfakturovaných 382 tisíc. Jak je vidět na grafu, drtivá většina pochází z prodejního týdne v září a letošního prvního týdne 2015, kdy jsem znovu otevřel členství. Jde tedy v zásadě o vydělané peníze za 14 dní prodeje.

vydelky

Affilák.cz

Magazín Affilák oslavil 2 roky existence. Za tu dobu jsem napsal 137 článků, z toho 96 v roce 2014. Povídali jsme si tu přes 493 komentářů. Web při zveřejnění nového článku navštíví téměř tisíc lidí, 650 ho sleduje na Facebooku a 500 na Twitteru. Díky VIP členství jsem našel způsob, jak vydělávat na něčem, co jsem dosud bral jako koníček.

Affiliate projekty

Celý rok 2014 se nesl v duchu koncentrace a minimalismu, takže jsem se spíš než na spouštění nových affil projektů soustředil na to, jaké odstranit, aby zbylo místo na to důležité. (Rok předtím jsem se o totéž snažil v osobním majektu, ten se mi naopak v roce 2014 vymkl z ruky a opět se cítím jako majitel hromady zbytečných věcí.)

Myslím, že jsem si tím připravil dobrou půdu k velkému affiliate projektu, který chystám jako jeden z cílů na letošní rok. Zatím o něm nechci pouštět podrobnosti.

Cíle v roce 2015

Je mi jasné, že za rok se ohlédnu a uvidím opět jen pár důležitých momentů, které stojí za to. Rád bych tu v příštím bilancování viděl:

 • Svatba
 • Dokončení chystané knížky Bloger
 • Spuštění affiliate programu na členství
 • Dlouhobě 5 nových nebo prodloužených členství týdně
 • Hotový affil projekt v první fázi

Knížka Bloger vhodně doplní mou sbírku vlastní produktů, které už dále nemám v plánu rozšiřovat. I když vždycky jsem chtěl mít nějaký SaaS produkt v affil oboru jako Mário :). Knížka Bloger má taky za cíl víc rozšířit povědomí o oboru minimálně mezi 300 000 potenciálních zájemců. Na tom vyděláme všichni, když se bude affil víc popularizovat.

Ostatní pracovní cíle mají společné, že se snaží zužitkovat, co jsem se naučil v affilu všemi možnými způsoby. Je tam cíl pro Michala jako affiláka, jako inzerenta a jako člověka, který rozšiřuje obor dál mezi ostatní. Jako affil managera už se vidím maximálně pro svůj vlastní program.

Soukromí

Po Silvestru už s Luckou bydlíme spolu. Zařizujeme se, máme už většinu nábytku (stále v krabicích) a pracujeme na posledních stavebních úpravách. Moc se těšíme, až to bude vše hotové a já se těším, až s vámi budu moct sdílet některé interiéry.

Víc si vybírám, s kým se chci stýkat a bavit. Připadám si odtažitější vůči lidem, na kterých mi něco vadí a naopak víc energie dávám lidem, kteří mě insipirují. Mám pocit, že se mých 5 lidí, se kterými se nejčastěji stýkám, mění. Víc si važím těch, kterých jsem si už vážil a míň těch, ke kterým jsem tohle cítil méně. Zkrátka ty nůžky se mi rozevírají a cítím rozdíl. Rád bych tu vyzdvihnul například Mária a Michala Hradila jako jedny z mála, kteří si zaslouží obdiv nejen kvůli svým pracovním výsledkům, ale zejména díky své povaze. Jedním z důvodů, proč to zdůrazňuji, jsou nové zkušenosti, které znovu dokazují, že to není ani normální ani běžné.

7 komentářů
 1. Tomáš Dekan

  Hodně štěstí s projektem a poděkuj za mě Lucce za pomoc při výběru vína :-)

 2. Kamil Staš

  Pěkný souhrn. Ať se Ti daří. Můj malý tip. Pokud víte termín svatby, začněte co nejdřív shánět kapelu. Dobré kapely i ty svatební jsou totiž obsazeny klidně i rok dopředu.

 3. Petr

  Jsem se tě chtěl zeptat - máš české affil projekty výhradně na .cz doménách, nebo se nebojíš využít i třeba .eu nebo.com doménu?

  • Maigi

   Výhradně na .cz doménách. Když hledám doménu a není volná .cz koncovka, tak hledám dál. Zbytečně by mi utíkali lidi překlepem na .cz doménu jiného majitele a od něj by se v případě velkého úspěchu webu už možná nedala nikdy získat.

 4. Peter

  uplne súhlasím s Maigim aj ja by som už s odstupom času miesto http://slevovekody.eu/ volil nejakú inú .cz domenu ikeď nie až z takým dobrý výstižným názvom.

 5. […] http://affilak.cz/2014-bilancovani-roku/ […]

 6. Ivo

  na koncovce záleží, pokud si buduješ brand. Pokud jen seo spamuješ na KW, tak můžeš mít klidně .eu, .biz, .xxx je to fuk, pokud se dostaneš vysoko v SERPu

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.